collapse

Поиск от Google

Андрій Чучко має всі повноваження як Адміністратор та модератор на цьому сайті.

Автор Тема: Как не надо летать.  (Прочитано 272866 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

Offline BAD

  • Sr. Member
  • Повідомлень: 436
  • Karma: +64/-22
  • Дмитрий
Наявнсть підножки збільшує ймовірніть твісту,  підножка - зло
Наявність кокону збільшує ймовірність твісту але купа дивних чуваків в ньому літає :)

Offline Андрій Чучко

  • Administrator
  • Повідомлень: 2291
  • Karma: +246/-54
Купа дивних чуваків просто інакше розставляють пріоритети...
І явно не на користь безпеки  :)

Offline ADWING coast

  • Мир без границ и пограничников.
  • Full Member
  • Повідомлень: 145
  • Karma: +361/-353
Для безопасности подножка -зло.
Для обтекаемости и увеличению скорости-конечно эффект есть.
Но когда ты над рельефом до 100 метров, и пытаешься не вывалиться из узкого термодинамика пользоваться подножкой-искать на дупу приключений.
Для сомневающихся.
 Крыло более подвижно нежели грузик который дёргает за клеванты. (В системе "воздух")

 Возьмите продолговатый предмет(линейку) и подъвесьте его на ниточках.
 И возьмите резинку(стерку) И по вращайте на предмет твиста.
Линейка будет менее податлива вашим вращениям а значит более благоприятна для создания скручивания, нежели резинка.
 Физика  (от др.-греч. φύσις — природа) Будьте к природе внимательней и будет Вам счастье. :)
Крим це Україна.
Коллаборанты вам всю жизнь будет хреново. Впрочем как и было!

Offline MagnusX

  • Hero Member
  • Повідомлень: 530
  • Karma: +313/-262
  • Максим Куликовский
Для безопасности подножка -зло.
Для обтекаемости и увеличению скорости-конечно эффект есть.
Но когда ты над рельефом до 100 метров, и пытаешься не вывалиться из узкого термодинамика пользоваться подножкой-искать на дупу приключений.
Для сомневающихся.
 Крыло более подвижно нежели грузик который дёргает за клеванты. (В системе "воздух")

 Возьмите продолговатый предмет(линейку) и подъвесьте его на ниточках.
 И возьмите резинку(стерку) И по вращайте на предмет твиста.
Линейка будет менее податлива вашим вращениям а значит более благоприятна для создания скручивания, нежели резинка.
 Физика  (от др.-греч. φύσις — природа) Будьте к природе внимательней и будет Вам счастье. :)
Вы все в кучу смешали. Для улучшения аэродинамики и скорости - берут кокон. Подножка нужна для удобства и улучшения управляемости весом, что уже само по себе положительно влияет на безопасность. Единственный сомнительный минус - повышенная твистоопасность, но в большинстве случаев твиста можно избежать простыми действиями. Далее, если уж все так взялись за твисты.. господа, пилоты предпочитающие открытые подвески, в 95% случаев летают на крыльях не выше ЕН-Ц, которые даже при сильных сложениях не делают жутких косых клевков которые ведут к твистам. Все эти страхи про твисты с подножкой это больше от недостатка обучения пилотов чем от реальной опасности.



Offline ADWING coast

  • Мир без границ и пограничников.
  • Full Member
  • Повідомлень: 145
  • Karma: +361/-353
Нет в кучу ни кто ни чего не мешал. Мы смотрим на физику, процесса, безопасность.

У меня подвеска вообще не глубокая, весом управлять очень легко, до безобразия. Ножные обхваты подогнаны под мои ноги. Для того чтобы удобно сесть в подвеске, мне достаточно подтянуть ноги к туловищу и я удобно сижу. (Проваливаюсь в изгиб подвески)
 Я к тому что у каждого своя подвеска если у Вас свободные ножные обхваты то да, Вам надо во что то упереться чтоб удобно  сесть. Мне это совсем не надо....

« Останнє редагування: Лютий 12, 2016, 00:30:44 від ADWING coast »
Крим це Україна.
Коллаборанты вам всю жизнь будет хреново. Впрочем как и было!

Offline more

  • Hero Member
  • Повідомлень: 640
  • Karma: +53/-0
  • Андрей Топталов
Re: Как не надо, Летать....
« Reply #575 : Лютий 12, 2016, 02:31:25 »
Редкий олень, долетался он не слабо,хоть не утоп драть  его за ногу,это радует. Самоучка наверное?
Движение 4EVER!!!!!
GSM +38 (067) 636 1106

Offline Ozz

  • Андрій Когут
  • Hero Member
  • Повідомлень: 1547
  • Karma: +668/-711
  • SC Space
Нарахунок підножки. За молодих років наслухавшись "більш досвідчених" довгий час тупо її ігнорив. А потім почав літати з підножкою і зрозумів що просто позбавляв себе зручності усадки, комфорту і швидкості...  :apstenu:

Підножка дозволяє:
- зручно і чітко всістися в правильне положення відразу після відриву від землі без допомоги рук, підтягування на рядах і виляння попою  :) Всі ці дії відволікають пілота в найбільш відповідальний момент на малій висоті.
- при гарному регулюванні підножка надає комфорт під час тривалих польотів - майже як в коконі.
- десятки разів перевіряв експериментально різницю з "висячими" ногами і ногами в підножці. На Д2 різниця швидкості була 2-3 км/год, на М3 - 3-4км/год. Тобто підножка дозволяє зайняти більш "аеродинамічну" позу не тільки за рахунок "прибраних шассі"  ;D а і більш лежачої пози.
- в вульких колбасящих потоках набагато комфортніше і морально спокійніше коли ти більш чітко впертий і зафіксований в підвісці. На деяких підвісках, напр Velvet-2 є додатковий "корсет", але з підножкою він нафіг ненада  ;)
- як було сказано підножка дозволяє впертися в підвіску і дійсно тоді пілот не тіліпається в підвісці особливо в широкій. Наприклад при потужній асиметрії пілот нехотячі перевалиться швидше в складену сторону і йому потрібно буде більше часу і зусиль шоб перевести центр ваги в живу сторону!
- на всіх відкритих підвісках WoodyValley підножка через петлі кріпиться на основні карабіни. Мабуть це якось впливає на "твістливість" + підножка стає додатковим органом управління. Правда сам не знаю яким чином  :) реба попробувати. В мене двоє учльотів кажуть що якось там"дорулюють" підножкою і це капец як кльово.

- ну і аргумент чисто мій. Може в когось і супер здоров'я. Але є таке поняття - "хвороба мотоцикліста". Я давно гасаю на мотику і знаю про що кажу. Це коли ваші коліна постійно обдуваються і за кілька років у вас виникають проблеми з колінами, котрі потім псують вам життя до старості. На мотоциклі це компенсується аеродинамічними обтічниками, підштанніками, наколінниками, шкіряними штанами. А на параплані? Після 2 сезонів польотів з підножкою коліна вже про себе не нагадують так як раніше.

- ну і ще чисто мій власний аргумент - чот я туго себе уявляю під час дайв-спайрал в своїй широкій підвісці коли я не впертий підножкою. Ваще вилечу мабуть за борт  ;D

Ну що до безпеки - при вході в потужний потік чи перед складуванням всеодно якась інфа на крило передається - достатньо просто зігнути коліна трошки і все вразі якогось шухера - підножка вже під підвіскою. Там від неї практично ніякої шкоди бо набагато далі за неї виступають і тіліпаються ваші ноги  ;D Я так і роблю коли вузький потужний поток просто згинаю ноги і підножка лишається впертою однією ногою (щоб зручно було знову в неї впертися коли вся двіжуха закінчилась) або взагалі відпускаю. Деколи навпаки під час ковбасящого потоку або спіралі з великим креном (як каже Тарасик - коли ставиш крило на ножа) я більше впираюся щоб мати більш зафіксоване положення в підвісці. Короче - це по ситуації.
В деяких підвісках підножка розчековуються разом з запаскою - але як на мене це більше зло - бо в 2-метрово шнурка який непонятно як тіліпається більше шансів позамотувати вам стропи, ніж якшо підножка на резинках прилипне під підвіску. Ну і коли запаска на пузі (а зараз все більше пілотів обирають власне таку схему)- тоді на підножку ващє пофіг.

Ну і ще - буржуйські підвіски сертифікуються. Якби підножка негативно впливала на безпеку їх би тупо заборонили, або не сертифікували з підножкою, або б великими червоними буквами писали б в паспортах про небезпеку, але здається цього нічого немає.

На відео в пілота ноги на ширині плечей - я це називаю поза чайника. І він там тіліпається в підвісці. Можливо, як пише MagnusX якби так не тіліпався було б легше перенести вагу на живу сторону і швидше компенсувати розкрутку в схил. Згідний з MagnusX що якби пілот мав підножку і менше тіліпався в підвісці то на першій стадії пригод у нього було б менше проблем.

Offline siriuzzz

  • Hero Member
  • Повідомлень: 752
  • Karma: +273/-207
як на відео, влетів у ротор - наче пральна машина.
контроль висоти - втримати курс - не зірвати крило.
яким би чином допомогла б підніжка не уявляю.
от жпс допоміг би.

Offline fozik

  • Jr. Member
  • Повідомлень: 77
  • Karma: +44/-7
Думаю в даному випадку правильно відрегульована підніжка не допомогла, а вот правильно відрегульовані руки так. ;)
« Останнє редагування: Лютий 12, 2016, 10:52:37 від fozik »

Offline Ozz

  • Андрій Когут
  • Hero Member
  • Повідомлень: 1547
  • Karma: +668/-711
  • SC Space
яким би чином допомогла б підніжка не уявляю.

МОЖЛИВО на самому першому етапі коли він дістав асиметрію і галстук допомоглаб швидше і якісніше перевалити центр ваги вліво (на живу сторону) що б МОЖЛИВО вберегло від розкручування в складено сторону чи б зменшило швидкість цього розкручування. Також можливо б тіло пілота було б меншим резонатором тих коливань по крену.
Там у нього залипло то всього процентів 30 не більше. Якби вся вага була зліва - можна було б зберігати більш прямолінійний рух під час боротьби з галстуком а мое і відрулювати в разі чого від схилу. Вже потім коли швидкості не стало - там пофіг була в нього підножка чи ні :-)

Конкретний випадок зовсім не показний для обговорення користі чи шкоди підножки :-)

Offline Paranol

  • Full Member
  • Повідомлень: 104
  • Karma: +6/-1
  • Владимир Межейников
тема с подачи Магнуса ушла на обсуждение подножки, а видео было о неподготовленном пилоте для таких условий.
про подножку - остаюсь при своем мнении. Сам летал и с ней и без. Не считаю ее наличие или отсутствие каким либо категоричным условием. Для того и упомянул акробатов.
По сути - пилот летит с прогреваемой стороны. Возможно, прошил не один поток. На 1:40, когда реквием стихает, слышен варик. Пилот тупо летит прямо, подергивая крыло при выходе.
Я бы не полез дальше за отрог (учитывая ветер и рельеф), а набрал бы здесь и свалил.

Offline siriuzzz

  • Hero Member
  • Повідомлень: 752
  • Karma: +273/-207
Конкретний випадок зовсім не показний для обговорення користі чи шкоди підножки :-)
саме так, Андрію, саме так ))

Offline MagnusX

  • Hero Member
  • Повідомлень: 530
  • Karma: +313/-262
  • Максим Куликовский
Категорично не згоден
https://www.youtube.com/watch?v=t31lnjm7dZk  з 10 хв
https://www.youtube.com/watch?v=hEBO2c9BKO4
Наявнсть підножки збільшує ймовірніть твісту,  підножка - зло
https://paraplan.ru/forum/topic/124887
Пропустил ваш пост, отвечу сейчас.
Хм.. может меня неверно поняли? Я нигде не писал что наличие подножки, само по себе, предотвращает все сложения и делает вас супер-пилотом. 

По первому видео - пилот систематически прощелкивает край потока и вываливается в минуса, при этом в повороте слишком задавливает брейку, на мой взгляд и недостаточно добавляет весом. Именно поэтому в очередном таком повороте консоль не имея скорости сваливается в негативку. Сначала подсрыв справа, отпускает и тут же слева, который и приводит к твисту. В описании фигурирует ротор, но до склона слишком далеко и он слишком пологий что бы создать ротор на таком расстоянии. К твисту приводит не наличие подножки а неправильные действия пилота. Точно так же и во втором видео, после сложения крыло практически выходит в стабильный полет но пилот слишком активно работает руками, срывает его и устраивает сам себе дискотеку попадая своими действиями не в фазу. При чем здесь подножка?

Offline MagnusX

  • Hero Member
  • Повідомлень: 530
  • Karma: +313/-262
  • Максим Куликовский
яким би чином допомогла б підніжка не уявляю.

МОЖЛИВО на самому першому етапі коли він дістав асиметрію і галстук допомоглаб швидше і якісніше перевалити центр ваги вліво (на живу сторону) що б МОЖЛИВО вберегло від розкручування в складено сторону чи б зменшило швидкість цього розкручування. Також можливо б тіло пілота було б меншим резонатором тих коливань по крену.
Там у нього залипло то всього процентів 30 не більше. Якби вся вага була зліва - можна було б зберігати більш прямолінійний рух під час боротьби з галстуком а мое і відрулювати в разі чого від схилу. Вже потім коли швидкості не стало - там пофіг була в нього підножка чи ні :-)
Да, я имено это имел в виду, спасибо Андрей. Она помогла мы пилоту принять правильное положения тела и изначально минимизировать влияние сложения. В таком случае скорее всего никакой доскотеки бы небыло, она происходит именно потому что пилот неконтролируемо болтается в подвеске и по отношению к крылу.

Не знаю чего все так возбудились на подножку, она ни в коей мере не панацея от кривых рук, но лишь помогает совершать нужные действия по переносу веса и избежать больших проблем.

Offline Ozz

  • Андрій Когут
  • Hero Member
  • Повідомлень: 1547
  • Karma: +668/-711
  • SC Space
Ну якшо коротко - насправді проблема не така і страшна, всього навсього асиметрія і галстук приблизно на 30%. Нормальні крила En-B/C нормально собі летять і на половині крила.

Пілот все усугубив тим що:
1. Відразу не перекинув вагу на живу сторону.
2. Не утримував вагу на живій стороні в подальшому, що призвело до розкрутки, втрати швидкості, якогось недопарашютування і прочої хренатєні.

А підножка можливо б дещо допомогла в цьому  :)

 

* Авиаинциденты