Поиск от Google

Андрій Чучко має всі повноваження як Адміністратор та модератор на цьому сайті.

Автор Тема: Тема про Карпатский бивак - Если бы бивак летел я, то я полетел бы так....  (Прочитано 15549 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

Offline Jnets

  • Hero Member
  • Повідомлень: 2133
  • Karma: +346/-181
  • Дмитрий Меленевский
Буду очень признателен всем пилотам, которые выскажут свои соображения в теме бивак-флая в Карпатах.
Темы, подобные этой, уже были на форуме, были и попытки лететь бивак в Карпатах. 
Предлагаю попробовать собрать воедино идеи такого полета в Карпатах.
Как мне видится  подобное мероприятие:
Старт во время максимальной базы и максимальной продолжительности дня - конец июля. 
Разумнее всего начинать с Боржавы??? и лететь на восток ? Предположительно долететь до Межгорья, а дальше какое то расстояние преодолеть пешком. ( тут нужно проработать  места посадок, тропы на вершины и т. п.)
 Откуда потом можно стартовать в дальнейшем пути на восток, в сторону Говерлы?
Стоит ли вообще рассматривать подобный вариант? Или лучше начать с восточных хребтов и двигаться на запад ?
Прошу всех неравнодушных к подобной идее высказывать свои мнения!   Спасибо !!!
Следите за знаками!

Offline Struk

  • Sr. Member
  • Повідомлень: 285
  • Karma: +88/-5
Якщо вже летіти, то через всі Карпати від Польщі до Румунії. Старт на Буковецькому хребті село Либохора, дальше Пікуй, перехід на Боржавський Хребет, а ще краще на Бескиди, дальше пройденим шляхом,- хребет Пішхоня і Стримбу на Драгобрат-Близницю і дальше по хребту до Рахова. Або ж з Близниці перехід на Петрос -Говерлу по Чорногорському хребту і спробувати дійти до того ж Рахова. При бомбовій погоді можна і за день пролетіти, всього якихось 200 км. Пішком взагалі би не планував пересуватись.

Offline Jnets

  • Hero Member
  • Повідомлень: 2133
  • Karma: +346/-181
  • Дмитрий Меленевский
Пешие переходы   не пугают - специально для этого разрабатываю парапланерный рюкзак, который позволит нести снарягу, рационально распределяя нагрузку. Цель  - сконструировать рюкзак, который позволит переносить снарягу,  обеспечивая максимальный комфорт и разделяя  нагрузку равномерно на спину и пояс.
Если можно - обозначьте точки старта на Буковецькому хребті  и предполагаемый трек перехода на Бескiди.  Какова мин база нужна для такого прыжка?  Насколько реально там ( Бескiди) найти воду, не сильно сбрасывая высоту?

Следите за знаками!

Offline _Андрей_

  • Кучера Андрей 066-618-13-84
  • Hero Member
  • Повідомлень: 528
  • Karma: +89/-22
  • ZENO
Маршрут на восток кажется знакомым, но основная проблема такого бивака - перелет через безлюдное место между Усть-черной и Ясинями. Это 30км без дорог. Если в этом месте что-то случиться не хорошее, то найти тебя будет очень сложно. Наверное, не помешает СПОТ.  После Межгорья лететь можно одним из двух хребтов, в зависимости от обстановки. Выбор - это хорошо :)

Если лететь в обратном направлении, то можно подумать о полете по Прикарпатью в первой половине бивака, не залетая далеко в горы. Но там тоже минус - сильно лесистая местность. В ЖПС должны быть забиты точки посадки, и их должно быть не мало.

Offline _Андрей_

  • Кучера Андрей 066-618-13-84
  • Hero Member
  • Повідомлень: 528
  • Karma: +89/-22
  • ZENO
разрабатываю парапланерный рюкзак

градиентовский рюкзак пробовал?

Offline Ozz

  • Андрій Когут
  • Hero Member
  • Повідомлень: 1547
  • Karma: +668/-711
  • SC Space
Летіти з Боржави і сідати в Межгір'ї - це вже взагалі якось безпонтово.  :)

Offline Jnets

  • Hero Member
  • Повідомлень: 2133
  • Karma: +346/-181
  • Дмитрий Меленевский
Маршрут на восток кажется знакомым, но основная проблема такого бивака - перелет через безлюдное место между Усть-черной и Ясинями. Это 30км без дорог. Если в этом месте что-то случиться не хорошее, то найти тебя будет очень сложно. Наверное, не помешает СПОТ.  После Межгорья лететь можно одним из двух хребтов, в зависимости от обстановки. Выбор - это хорошо :)

Если лететь в обратном направлении, то можно подумать о полете по Прикарпатью в первой половине бивака, не залетая далеко в горы. Но там тоже минус - сильно лесистая местность. В ЖПС должны быть забиты точки посадки, и их должно быть не мало.


Если можно - набросайте предполагаемый маршрут в гугл!

Места без дорог  - это, понятное дело, главная проблема.  СПОТ - было бы идеально, но  ... 
Следите за знаками!

Offline Jnets

  • Hero Member
  • Повідомлень: 2133
  • Karma: +346/-181
  • Дмитрий Меленевский
Летіти з Боржави і сідати в Межгір'ї - це вже взагалі якось безпонтово.  :)

Андрiй, а какие есть альтернативные варианты?  Можете нарисовать предполагаемые варианты полета?
Следите за знаками!

Offline _Андрей_

  • Кучера Андрей 066-618-13-84
  • Hero Member
  • Повідомлень: 528
  • Karma: +89/-22
  • ZENO
https://www.google.com/maps/d/edit?mid=zFup9XHbQ0gw.k_XKKCJhULKw&usp=sharing

второй вариант завтра нарисую, если будет настроение

Offline Roman Kozhura

  • Jr. Member
  • Повідомлень: 97
  • Karma: +67/-1
Думаю, що летіти вздовж хребта з Гимби можна, але не планувати сісти зразу в  кінці хребта в Міжгір"ї, а хоча б пару десятків кілометрів ще пролетіти.  І планувати треба летіти від біввака до біввака, а не зразу планувати проходити пішки енну кількість кілометрів. То крайній варіант, якщо вже не получилось пролетіти.

Offline Jnets

  • Hero Member
  • Повідомлень: 2133
  • Karma: +346/-181
  • Дмитрий Меленевский
https://www.google.com/maps/d/edit?mid=zFup9XHbQ0gw.k_XKKCJhULKw&usp=sharing

второй вариант завтра нарисую, если будет настроение
Доступ заблокирован(((  Поправьте плиз.
Следите за знаками!

Offline Jnets

  • Hero Member
  • Повідомлень: 2133
  • Karma: +346/-181
  • Дмитрий Меленевский
Думаю, що летіти вздовж хребта з Гимби можна, але не планувати сісти зразу в  кінці хребта в Міжгір"ї, а хоча б пару десятків кілометрів ще пролетіти.  І планувати треба летіти від біввака до біввака, а не зразу планувати проходити пішки енну кількість кілометрів. То крайній варіант, якщо вже не получилось пролетіти.

Так и хочется - потому что переходы, да еще с набором высоты и со снаряжением - очень проблематично.   Чтобы  перепрыгнуть от конца хребта  дальше на восток - есть ли там посадки? И какая база  мин нужна для такого перехода?
Следите за знаками!

Offline Roman Kozhura

  • Jr. Member
  • Повідомлень: 97
  • Karma: +67/-1
А ти перглянь треки пілотів, які літали в тій місцевості. Будеш бачити як і куди можна летіти. Ще вивчи місцевість в програмі Планета Земля чи Гугл Мапс (краще планета земля, бо можна бачити  3 D рельєф. Будеш бачити де є можливі посадки. Може, пілоти, які там багато літали і підкажуть як краще летіти і де є добрі місця для посадки. Я поки що тільки в Вишкові приземлявся, то 32 км від Гимби, але там нема звідки стартувати. Бажано приземлятися десь біля високих безлісих вершин.

Offline Ozz

  • Андрій Когут
  • Hero Member
  • Повідомлень: 1547
  • Karma: +668/-711
  • SC Space
Летіти з Боржави і сідати в Межгір'ї - це вже взагалі якось безпонтово.  :)
Андрiй, а какие есть альтернативные варианты?  Можете нарисовать предполагаемые варианты полета?

Та це я про те що з Гемби до Міжгір'я - 20км. У мене учльоти на 6-7 занятті літають туди і з поверненням  :) Ну тобто це взагалі не відстань для більш менш продвинутого пілота.
При правильній погоді і підготовці пілота Карпати можна пролетіти за 2 дні. Я б радив частише приїзжати просто погасати по Боржаві. Ну і Микола своїм постом в 2 реченнях розставив все по місцях  :)
Власне якщо стартувати в як каже Микола - то з Либохори і аж за Міжгір'я (Усть-Чорна?) це один відрізок який треба летіти одним махом (власне тут все льотане перельотане вздовж і впоперек). А далі там вже шукати варіанти, в залежності куди треба.
Дмитро Воробець робив там вело розвідку, десь на форумі є його звіт. Ну і Базюк з Савельевим перелітали до Драгобрату, але то було тільки один раз. Коли таких польотів стане кілька тоді думаю завдяки перцам все стане на свої місця.

Offline Леонід Сніцарук

  • Hero Member
  • Повідомлень: 627
  • Karma: +205/-131
Пане Кучера, чому немає доступу до планованого маршруту? Секрет?  ;D

Стартувати можна з самого кордону - електропоїздом - на Ужокський перевал. Там трохи пройти - і Ви на початку хребта, який закінчується г.Пикуй (це місцева назва, не орієнтуйтеся на московські ще карти і наші копії). Правда не лишнє буде на кордоні повідомити погранців - вони мають право стріляти по "шпигунах " в зоні 5км від лінії (О.Лях - я правий?).
Хребет г.Пикуй добре знає Тарас, він там літав багато. Я там багато ходив, у різні пори року. У хребта досить крутий південний схил, долиною - село за селом - все як на долоні навіть з хребта. Переліт з г.Пикуй - через с.Біласовиця і вздовж автотраси - де перевалу, можна не долітаючи - Бескидами, південною експозицією їх - аж за Міжгіря. Погоду все рівно треба вибирати добру, тому за раз можна долетіти і за р.Тересва, да починається хребет Свидовець. Там все у полонинах - є де стартувати. Микола правильно каже - можна і весь Свидовець перелетіти, а може і через Тису перелетіти - якраз сонце беде освітлювати лівий берег долини.  Далі - на ур.Драгобрат (покататися на лижах), далі - у напрямку с.Кваси. Там долина Тиси вузька (О.Савельєв там літав, ще давніше). Як перелетіти долину, то там є колибки, є і біостаціонар Львівського універу. Звідти до г.Петрос - рукою подати, а від нього - і до Говерли і вздовж хр.Чорногора - до його кінця - г.Піп Іван і поруч - Магура. Якщо вдала погода, то далі можна на Буковинські Карпати: Гриняво-Чивчинські гори. Далі - чернівчани розкажуть. Я там раз лиш ходив. А взагалі ходити нічого - хіба десь просіли і треба піднятися на гору для старту. але ночувати - внизу - там гарантовано є вода, тепліші ніч а вранці поки термічка почнеться - по холодку і піднятися. :vidixay:
Всі хребти поза 1400м - безлісі, не кажучи про вершини, особливо - Свидовець.
З водою скрізь не дуже добре, особливо у жарке літо (зате база!). Треба дивитися, де є колиба, пасуть вівці - там завжди є вода.
Тепер є добрі укр-чеські карти, 500-метрівки, з сіткою координат: Свидовець, Бржава, Горгани Зах, Центр, Східні, Чорногора, Чивчинські гори.
Нелишнє буде повідомити МНСників Ужгорода, Львова, І.-Франківська і Чернівців.  :fig-vam:
Вдалого планування, а головне - вдалого перельоту! ukraine
П.С. Та вчіть мову, турки!   ;D
І все на світі треба пережити, і кожен фініш - це, по суті, старт...Л.К.