Поиск от Google

Андрій Чучко має всі повноваження як Адміністратор та модератор на цьому сайті.

Автор Тема: Парапланеризм - forever!  (Прочитано 12341 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

Offline Леонід Сніцарук

  • Hero Member
  • Повідомлень: 627
  • Karma: +205/-131
Парапланеризм - forever!
« : Червень 10, 2015, 10:41:13 »
За запитом Орг. комітету Олімпійських Ігор 2020 у Токіо ФАІ вибhала парапланеризм в якості додаткового виду спорту. Подана заявка на маршрутні польоти та точність приземлення.
В кінці вересня буде відомо результат вибору Оргкомітету у "короткий спмсок" (short list). Потім МОК вибере з нього якийсь (якісь?) вид для участі в Олімпіаді.
На мою думку, грунтуючись на позиції МОК щодо видів спорту - перендентів на участь в Олімпійських Іграх, це може бути саме точність приземлення - динамічний, видовищний вид.
Молодь - тренуйтеся, залишилось мало часу! Найближчий шанс - Кубок Боржави з точноcти приземлення на параплані:  30.07 - 01.08.2015р, с Пилипець, Закарпаття. Реєстрація - на сайті клубу "Кумулюс" - paragliding.lviv.ua  ukraine
Удачі!  pivasik
І все на світі треба пережити, і кожен фініш - це, по суті, старт...Л.К.

Offline Жак Павло

  • PARABUS
  • Sr. Member
  • Повідомлень: 319
  • Karma: +158/-30
  • SC D4 29
Re: Парапланеризм - forever!
« Reply #1 : Червень 10, 2015, 10:47:42 »
Файно  :D Готуємось. :fly:
Доторкнись до неба

Offline MagnusX

  • Hero Member
  • Повідомлень: 530
  • Karma: +313/-262
  • Максим Куликовский
Re: Парапланеризм - forever!
« Reply #2 : Червень 10, 2015, 13:02:14 »
Очень интересная и важная новость для нас :). Но на счет вида я не согласен. Какая же динамика и зрелищность в точности приземления? Ведь это лишь один незначительный элемент из всего нашего спорта, там полет вообще не важен, кроме нескольких крайних секунд. Чем это будет отличатся от точности приземления в парашютном спорте? Или например от прыжков в длинну на точность? Выбрать должны обязательно маршрутные полеты, думаю с надлежащими технологиями удастся организовать интересную трансляцию, это будет эпично!

Offline SKYCLUB

  • Hero Member
  • Повідомлень: 2387
  • Karma: +252/-121
  • Александр Федак
Re: Парапланеризм - forever!
« Reply #3 : Червень 10, 2015, 13:48:05 »
Если сделать простой и короткий маршрут-очень многие долетят до финиша,  а  финиш сделать в людном месте, то точно будет зрелищно ::)

Offline Ozz

  • Андрій Когут
  • Hero Member
  • Повідомлень: 1547
  • Karma: +668/-711
  • SC Space
Re: Парапланеризм - forever!
« Reply #4 : Червень 10, 2015, 15:18:24 »
Як ви собі уявляєте трансляцію маршрутних польотів? Коли стартове вікно в кілька годин і тривалість майже в світловий день? І як супроводжувати спортсменів в повітрі? Хіба якимись безпілотниками.
Хіба що нарізка в кінці дня в стилі X-Alps.

З точністю все простіше - камери на старті і посадці. Змагання можна вписати в 2-3 год. Ну і видовищність на фініші - оскільки спортсмени сідають в одну точку з інтервалом 1-2 хв.

Offline MagnusX

  • Hero Member
  • Повідомлень: 530
  • Karma: +313/-262
  • Максим Куликовский
Re: Парапланеризм - forever!
« Reply #5 : Червень 10, 2015, 18:21:58 »
Блин ну серьезно, вот что из нашего спорта вы будете показывать в соревнованиях на точность? Это 1% от скилов хорошего пилота маршрутника и 0.001% от всего что есть в нашем прекрасном спорте. Показывать приземления на точность можно на каком нибудь фестивале в парке но никак не в качестве олимпийского вида на соревнованиях.  Пустить сотню акропилотов и они ВСЕ сядут в копеечную монету. Где вы там найдете соревнования?

Далее:
1."Стартовое окно в несколько часов" - это не аргумент. В 90% соревов окно ставят на час-полтора, пилоты взлетают за 40-60 минут и когда вся толпа в небе - уже есть что комментировать и показывать, это УЖЕ соревнование и демонстрация скилов по выбору оптимальной точки начала маршрута и оценке усовий дня. Посмотрите на любые серьезные гонки - трансляция начинается минут за 40 до начала собственно соревнования.
2."тривалість майже в світловий день" В подавляющем большинстве случаев гонка не превышает 4-5 часов. Дальше просто нет погоды и все серьезные пилоты давно уже долетели либо на земле.
3. Трансляция:
Точно так же как делается трансляция велогонок - там вокруг них ездят чуваки на байках с камерами и снимают. Плюс там конечно есть вертолеты, в нашем случае их могут заменить беспилотники. Вариантов валом: можно пустить десяток крутых пилотов с камерами на шлемах или подвесках для трансляции и пусть по 1-2 летят с каждым гаглом. Можно запускать трайки с камерами которые будут снимать по маршруту. Можно нацепить камеру на каждого пилота(та же ГоПроха с вайфаем) а внизу пустить несколько машин - ретрансляторов.
Техническая проблема на данный момент вполне решабельна, гораздо важнее будет работа режиссера  и комментаторов.



Offline Ozz

  • Андрій Когут
  • Hero Member
  • Повідомлень: 1547
  • Karma: +668/-711
  • SC Space
Re: Парапланеризм - forever!
« Reply #6 : Червень 10, 2015, 21:34:21 »
Из "вашего" спорта "я" нічого не збираюсь показувати  ;D В змаганнях на точність будуть показані змагання на точність.  :)

Драг-рейсінг 1% всього шо можна показати в автоспорті, і розганятися на старті - це 0,001% скіла водія. Тим не менше такі змагання прекрасно собі процвітають як окремий видовищний вид.
Є автогонки "Париж-Дакар" а є кільцеві типу "Формула-1" - і чомусь формула збирає в десятки тисяч більше глядачів і сотні телеканалів. Одна дисципліна в спорті ніяким чином не відміняє іншу.

Фаі змагання по точності проводяться давно - і шось не видно там сотні акропілотів які ВСІ попадають в копєєчку. Чомусь постійно в призерах люди, які в цій дисципліні постійно тренуються. Там є свої організатори, спонсори, крила і т.д. Цілком собі нормальний окремий вид.
Не кожен маршрутний пілот є крутим точністом - навіть змагання на Боржаві це постійно демонструють. Звісно більшості просто влом приймати участь, але ті що приймають щвидко усвідомлюють що не все так просто  :)

Думаю шо олімпійська програма для парапланеризму так потрібна як фірі п"яте колесо. Маршрутні польоти прекрасно себе чухають і без ОІ. Просто організатори ОІ мабуть собі шукають додаткове видовищне шоу з авіаційних.

Можу поспорити що якщо вони і приймуть якесь рішення то це буде напочаток саме точність. В виду меншого геморою з організацією змагань (як мінімум менша залежність від погоди) і простішої організації трансляції, а також більшою видовищністю на фініші. Також простіше натикати на фініші всілякої реклами - що для сучасного спорту теж дуже важливо.

А нарахунок вертольотів, трайків і іншої моторної техніки - хіба відмінили таке явище як "спутка"?  ;D

Offline Ozz

  • Андрій Когут
  • Hero Member
  • Повідомлень: 1547
  • Karma: +668/-711
  • SC Space
Re: Парапланеризм - forever!
« Reply #7 : Червень 10, 2015, 21:53:52 »
Спутка за вертольотом: https://youtu.be/CpOHWAZZtL8 - прикиньте час і відстань. А що буде з парапланом?  :apstenu:

просто теорія: https://www.youtube.com/watch?v=vDB1h7CePAY

Offline Леонід Сніцарук

  • Hero Member
  • Повідомлень: 627
  • Karma: +205/-131
Re: Парапланеризм - forever!
« Reply #8 : Червень 11, 2015, 00:07:57 »
Панове пілоти!
Ну несерйозно порівнювати репортажну двовимірну зйомку гонок по шосе з тривимірними треками парапланеристів!   :apstenu:
І використання будь-яких технічних засобів неприпустиме.   popa Єдине - кваліфіковані пілоти з камерами - учасники змагань або ні.   :vidixay:
 Час покаже - шкіру живого ведмедя ділити - заняття не  з кращих!
Скажу лише, що на 3-х САІ (WAG-  World Air Games), які проходили в Італії, розігрувалась саме точність.
Щоб говорити про щось, треба предмет дискусії або добре вивчити, або, що багато ефективніше - самому добре пройти.  ;D
Андрія (Ozz) я бачив учасником Кубка на точність багато разів, вручав йому і кубок...Прошу засекреченого пана взяти участь у 7-му Кубку Блржави - там і закінчим дискусію!   pivasik
                                               Всім - вдалих і цікавих польотів!   ukraine
І все на світі треба пережити, і кожен фініш - це, по суті, старт...Л.К.

Offline MagnusX

  • Hero Member
  • Повідомлень: 530
  • Karma: +313/-262
  • Максим Куликовский
Re: Парапланеризм - forever!
« Reply #9 : Червень 11, 2015, 00:27:54 »
Уважаемый Ozz, вы смешиваете разные понятия. Драг-рейсинг это абсолютно отдельный спорт уже имеющий мало общего с традииционным автоспортом и техника там абсолютно другая. На счет гонок вы тоже не совсем правы, то что лично вы их не смотрите - не значит что они непопулярны. Правы вы в том что большинство пилотов забивают на соревнования по точности, не считая их сколько нибудь серьезной дисциплиной. Сколько нужно различных знаний и умений чтобы пролететь 80км маршрут а сколько для посадки на точности в течение пары минут? Как вы можете сравнивать их?

Про спутку и вертолеты я прекрасно осведомлен, не нужно на пальцах обьяснять, вы придумываете проблему а не решение. Вертолет может снимать общий план с большого расстояния, никого на винт не наматывая, не утрируйте.  Я описал несколько разных вариантов организации онлайн трансляции,  они вполне реализуемы технически и безопасны.

Offline MagnusX

  • Hero Member
  • Повідомлень: 530
  • Karma: +313/-262
  • Максим Куликовский
Re: Парапланеризм - forever!
« Reply #10 : Червень 11, 2015, 00:35:12 »
Андрія (Ozz) я бачив учасником Кубка на точність багато разів, вручав йому і кубок...Прошу засекреченого пана взяти участь у 7-му Кубку Блржави - там і закінчим дискусію!   pivasik
                                               Всім - вдалих і цікавих польотів!   ukraine
Это типа померятся длинной или удлиннением? :)
Мой отпуск в этом году уже почти закончился, остались 6 дней, которые я потрачу на Pre-European & Hungarian Championship 2015 и ЧУ на Боржаве. Могу со своей стороны предложить принять участие в маршрутном соревновании и делать выводы на его основании ). Как уже говорил, я считаю точность приземления слишком маленькой частью нашего спорта чтоб уделять ей олимпийское внимание и представлять на ее основе ВЕСЬ спорт для мира.

Offline Ozz

  • Андрій Когут
  • Hero Member
  • Повідомлень: 1547
  • Karma: +668/-711
  • SC Space
Re: Парапланеризм - forever!
« Reply #11 : Червень 11, 2015, 09:19:05 »
- Давайте проведем змагання по даунхілу!  :)
 - Не треба їх проводити, справжній велоспорт - на шосейних велосипедах. Ваш даунхіл малєнькая часть велоспорту шоб приділяти їй увагу  8)
- Але ж це окрема дисципліна....   :-\
- Я вам пропоную взяти шосейнік і проїхати 400км!  8) Більшість шосейних велогонщиків забивають на даунхіл! Але якшо вже вони приїдуть, то позаймають всі перші місця - бо з"їхати з гори це 1% велоспорту!...
- Ну може попробуйте і покажіть нам?
- Ні в мене відпуск закінчується - я їду на шосейні гонки за кордон  bravo

-------------------------
- Давайте зіграєм в шашки?
- Ні, через те шо шашки грають на такій самій дошці - це кидає тінь на таку прекрасну гру як шахи, і взагалі фігня ваші шашки....

--------------

Драг-рейсинг это абсолютно отдельный спорт уже имеющий мало общего с традииционным автоспортом и техника там абсолютно другая.
Як я і написав раніше - точність це окремий вид спорту. І параплани там інші, і організатори і спонсори і є вже свої топ-спортсмени і легенди.
Сколько нужно различных знаний и умений чтобы пролететь 80км маршрут а сколько для посадки на точности в течение пары минут? Как вы можете сравнивать их?
Це я сравніваю?  ;D Походу це ви порівнюєте і тимбільше протипоставляєте одне одному. Звісно для маршрутних польотів треба більший досвід. Але точність більш доступна ширшій масі пілотів. Учльотам і початківцям наприклад. Що поганого в тому що пілот крім всього буде вміти точно заходити на обмежений майданчик? Мене це вміння кілька разів рятувало як мінімум від травм.
и представлять на ее основе ВЕСЬ спорт для мира.
Чот я далі не пойму яким боком точність представляє ВЕСЬ спорт?  :apstenu: Шашки представляють ВСІ шахмати бо граються на тій самій дошці???

У парашютистів є змагання на точність приземлення, у дельтіків і т.д. Навіть колись був на змаганнях на точність приземлення на Як-52! Там шось ніхто не додумався сказати шо вищий пілотаж це для перців - а точність це фігня...

Это типа померятся длинной или удлиннением? :)
От біда - маю в свому активі і гарні маршрути і кубки і медалі по точності. Ужас! Та й видовження у параплана 6,5. Є ще пару іменитих маршрутчиків, котрі непоцуралися пострибати на точність - і зайняли високі місця. Савєльєв напр минулого року  :) А призовий фонд був такий що за перше місце дали стільки грошей шо вистарчило оплатити участь в маршрутному Кубку Карпат - чим не стимул?  ;D
А там ще сувеніри всіляки і парапланерні няшки. І взагалі гарних азартних 2 дні було перед початком основної програми КК. Як видно одне-іншому не заважає - а навпаки доповнює. Причому більшість учасників  після того як пострибали на точність потім ще класно політали в потоках і по маршрутах. Погода була супер. Зранку точність - з обіду маршрути - благодать  :)

Offline Ozz

  • Андрій Когут
  • Hero Member
  • Повідомлень: 1547
  • Karma: +668/-711
  • SC Space
Re: Парапланеризм - forever!
« Reply #12 : Червень 11, 2015, 09:50:59 »
Круте відео


боротьба на міліметри  :)

Offline ТСП

  • Sr. Member
  • Повідомлень: 403
  • Karma: +152/-153
  • С.Тюлькин
Re: Парапланеризм - forever!
« Reply #13 : Червень 11, 2015, 10:40:15 »
ну, насчет олимпиад - это спор про "журавля в небе".
А по поводу точности.
Я был жарким приверженцем и, где-то, даже в инициаторах этого дела у нас до тех пор, пока у меня не появился "летючий" купол.
После этого я понял, что посадка "в ноль", особенно при термичной погоде, сопряжена с ломкой купола или применением каких-то его эволюций, что сопряжено с большим риском получить травму.
Если посмотреть на видео, которое предоставил Андрей Когут, то там погода не термичная.
Надо брать учебный купол и показывать точность, а в этом случае, такие соревнования по точности отличаются от парашютных только способом старта.

Offline Struk

  • Sr. Member
  • Повідомлень: 285
  • Karma: +88/-5
Re: Парапланеризм - forever!
« Reply #14 : Червень 11, 2015, 11:09:29 »
Крайний раз, когда в Мировых авиационных играх принимали участие пилоты-маршрутники, был 2001 год в Испании в Сьерра Неваде. Тогда за две недели побилось 12 спортсменов и 18 фрифлаеров, фрифлаеры -это члены вторых сборных. Примерно такая же ситуацыя была и с дельтиками. Организаторы имели ну очень большой геморой со спасательными и поисковыми работами. С тех пор в Игры стали допускать только точнистов и акробатов, с тех пор эти дисциплины и продвигаются.