Общее > Безопасность

Спорядження для спуску з дерева

<< < (2/3) > >>

ChajkaYalta:

--- Цитата: Богдан Базюк від Грудень 15, 2016, 11:27:05 ---- 30 метрів страховочного шнура діаметром 6 мм. Купити можна тут, артикул №119. 30 метрів важить ~650 грамів, розривне навантаження 900 кг
--- End quote ---

С сайта Валтекс Шнуры капроновые плетеные технические:
При эксплуатации необходимо иметь 5ти кратный запас прочности и учитывать что узлы снижают разрывную нагрузку шнура на 30%-40%.
900*0,65 (узлы)=585кг - да, это как раз приблизительно 5-ти кратный запас прочности. Попробуйте (подстелите только что-то помягче и потолще) спуститься с 1,5-2м без рывков, срывов - это перегрузки. Чем короче нагруженный кусок верёвки над вами - тем больше будет перегрузка при рывке. При спуске с дерева, а точнее с параплана, когда он на кроне, будут ветки уменьшать перегрузку сгибаясь, но при спуске с толстой ветки уже ничего амортизировать не будет (как на тренировке).
Кстати, параплан не всегда надёжно "крепится" к кроне и может произойти соскальзывание, рывки этому могут способствовать.
У меня лежит 8-ка  ;) правда я ни разу её на полёты в подвеску не ложил ...  :blyaaaaa: А нитки в ЗИПе лежат для разных там всяких целей  :)

siriuzzz:
ChajkaYalta, все вірно. Все обговорювали і перевіряли.
Тестували різні мотузки, щоб відсіяти ідеї спуску на шнурках.
В'язали вузли, які мінімально знижують розривне навантаження.
Перевірили, чому ривки на 8-ці - невірно проведена мотузка; екстремальні спуски просто на вузлі - небезпечно.
Спускались, якщо "загніздився" на запасці.
На практиці, хоч в тепличних умовах", оцінили швидкість з якою німіють частини тіла, як швидко стомлюються руки.

Після тренувань (їх було два) в  кожен для себе вирішив такі питання:
- яку мотузку і скільки
- карабін і 8-ку брати чи ні
- чи літати в об'язці в диких місцях (в Карпатах)
- додати петлю до фалу запаски
- стропоріз взяти, рація, зв'язок, СПОТ, МЧС і т.д.

Тренування наживо ЗІ СТРАХОВКОЮ планується.

dimatrek:

--- Цитата: siriuzzz від Грудень 16, 2016, 12:30:36 ---Перевірили, чому ривки на 8-ці - невірно проведена мотузка
--- End quote ---
Мне кажется не в этом дело. Я ни разу не видел, чтоб кому-то удалось избежать рывка, как на этом видео на 4:11. Вот с 4:06 можно смотреть https://www.youtube.com/watch?v=-efjVYal5n8&feature=youtu.be&t=246 - вначале сдвинулось плавно, но мало. А потом рывок. Никому не удалось без рывка. Никому, из тех что я наблюдал. Я специально пытался избежать его.
Но потом мне рассказал Антон про фактор срыва, и получается таки рывки не очень страшны.


А еще подо мной разорвалась взятая вдвое веревка из Эпицентра. На ней была указана разрывная нагрузка 250 кг. Я делал из нее петлю и пытался встать на ней. Но я даже не встал. Чуть приподнялся и она порвалась. Вот такое качество веревки в Эпицентре.

viktor-delta:
Всім привіт . моя думка така. Я не альпініст і тягати з собою спорядження. для скал чи то акваланг для посадки на воду. нема потреби ... з дерева поки не зняв крило. злазити нічого а якщо є потреба то по стволу .а якщо до ствола не дотягнутись то викинути запаску і як по канату злісти вниз  .  А взагалі добре мати ножа і ножовку.   якщо запаска тоже на кроні

Богдан Базюк:
Як на то пішло - то ми і не парашутисти, але запаску маємо. Не завжди вистачить довжини запаски щоб спуститись, не завжди можна дотягнутись до ствола і не по всякому стволу можна спуститись (в тих же Карпатах є смереки зі стволом під метер діаметром)
Але звичайно, кожен має право на свою думку ;) І моя думка така що добре мати те спорядження вагою менше 1 кг і уміти ним користуватись, і нехай воно не знадобиться ;)

Навігація

[0] Сторінка Повідомлень

[#] Наступна сторінка

[*] Попередня сторінка

Go to full version