collapse

Поиск от Google

Андрій Чучко має всі повноваження як Адміністратор та модератор на цьому сайті.

Автор Тема: Пришла весна, достаем грабли  (Прочитано 16288 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

Offline Ozz

  • Андрій Когут
  • Hero Member
  • Повідомлень: 1547
  • Karma: +668/-711
  • SC Space
Re: Пришла весна, достаем грабли
« Reply #15 : Квітень 24, 2019, 15:30:01 »
Якщо більшість пілотів мають недовіру до офіційних страхових, можна повисити статус "фонду взаємодопомоги". Тоді отримання і продовження Сертифікату пілота може бути автоматичним ОБОВ'ЯЗКОВИМ внеском в цей Фонд.
Сісти порахувати цифри відповідно до кількості членів ФПУ, статистики ЛП і виплат по цим ЛП. Вичислити оптимальну суму внеску.

Я особисто маю просту страхівку.
Я не є членом Фонду. Знаю, що він наче нормально працює, але якось вся ця кустарщина і не повна прозорість напрягає. Якщо все окультурити, зробити прозору статистику і опублікувати механізм хто коли за що і скільки торимує в разі ЛП - довіри буде більше. І обізаловка зробить свою справу. Добровільні внески то такоє. Результати бачимо. Добровільно вносить дуже мала к-сть пілотів.

Я за те щоб було як за бугром. Сертифікат є обов'язковим - він же страхівка в офіційні й страховій де все чітко описано і працює конкретно під пара/дельтапланеризм. Нема сертифіката - нема польотів.

Offline Shine

  • Hero Member
  • Повідомлень: 917
  • Karma: +105/-20
  • Світлана Белінська
Re: Пришла весна, достаем грабли
« Reply #16 : Квітень 25, 2019, 08:37:45 »
Я не думаю, що централізація страхування буде доцільною. Є безліч типів страховок, від 50 грн/міс з відшкодуванням 12,5 тис (на легеньку травму типу перелому руки) і набагато вищих з серйозним покриттям, з відшкодуванням збитків третій особі тощо. Яку саме обрати "для всіх", щоб це задовольнило тих самих "всіх" я не уявляю. Он в сусідній гілці людина пише, що проблема "назбирати на фонд".

В нас, нажаль, страхова медицина на відміну від Європи та Штатів ще не дуже розвинена. Там страхові працюють як годинник, і ні в кого й гадки не буде, що людина НЕ має тієї чи іншої страховки. Особливо в екстремальних видах спорту.

Проблема, як на мене, в мізках, в свідомості, а не в грошах. Тому що суми на страхування порівняно з сумами на обладнання смішні. І особливо порівнюючи з витратами на лікування при настанні халепи. Якщо людина не захоче придбати страховку, я не знаю, як її можна змусити.

Ідея з реїстром страховок непогана, як на мене. Непогано було б встановити нижній ліміт покриття. Хто хоче вище - будь ласка.

"Я за те щоб було як за бугром. Сертифікат є обов'язковим - він же страхівка в офіційні й страховій де все чітко описано і працює конкретно під пара/дельтапланеризм. Нема сертифіката - нема польотів." (c) Ozz - двома руками "за". Давайте спробуємо це впровадити. Сумніви мене гризуть, але спробувати можна :) З першого разу не вийде, то може з другого-третього-десятого. Доки до всіх дійде, що це правильно і необхідно.

Живу!
www.a-world.in.ua - поехали с нами!

Offline babak

  • Full Member
  • Повідомлень: 202
  • Karma: +145/-5
  • as far as you can
Re: Пришла весна, достаем грабли
« Reply #17 : Квітень 25, 2019, 10:20:49 »
Цікаво хто які страхові використовує ?
Окрім фонду звичайно.

Offline Ozz

  • Андрій Когут
  • Hero Member
  • Повідомлень: 1547
  • Karma: +668/-711
  • SC Space
Re: Пришла весна, достаем грабли
« Reply #18 : Квітень 25, 2019, 12:35:57 »
Тема почалася з того що народ тупить - нехтує здоровлячком, не купує будькі страхівки. От як варіант - зробити обізаловку.
Автомобілісти платять ж всілякі обов'язкові платежі, чи наприклад при виїзді за кордон вас примушують купувати страхівку.
Але зробити це по людські. Найперше - вирахувати оптимальну ціну.

Також прийшла думка хто буде контролювати наявність посвідчення-страхівки:

1. Організатори змагань - без активного сертифіката реєстрація на змагання не приймається.
2. Організатори пара-фестивалів. Типу як "Крила Дністра" чи "Свято неба". Організатор не допускає до польотів народ без посвідчення-страхівки.
3. "Старійшини"  :) осередків. Роблять зауваження і пресують поки пілот не зробить це.
4. ФПУ - при неактивному посвідченні більше ніж 2 роки - анулювати посвідчення і ліцензію FAI. А виготовити повторно - дорожче напр. в 5-10 разів.
Також пропоную в табличку "Діючі члени ФПУ" ставити відмітку про наявність чи відсутність у пілота страхівки. Тоді буде видно безвідповідальників :-)

Думаю це змусить велику частину "пілотів вихідного дня" мати страхівку.

Які причини того що народ не купує страхівки чи не вступає в фонд?
На мою думку:
1. Упереджене ставлення до офіційних страхових контор. Всі знають випадки коли за свою виплату комусь ще доводилося повоювати, або страхова мутить мутки аби тільки не виплатити чи занизити виплату.
2. Всі досі думають що в страхових немає такого пункту "парапланеризм" і думають що при страхуванні і у випадку ЛП треба буде "лівачити". Щоб отримати виплату брехати що травма сталася не на польотах і т.д.
3. "Кустарність" фонду. Немає чіткого опису, статистики. звітності. Уявляється якись дядько, який тримає гроші в серванті а бухгалтерію веде в зошиті в клітинку. Непонятно хто у яких випадках скільки отримає. Напр в договорі зі страховою чи на їх сайті завжди є табличка де чітко розписано "прейскурант" і умови договору.
4. Немає тиску з боку старших пілотів, інструткторів, представників федерації. Ніхто не питає і не пресує за страхівку.
5. Добровільна форма. Наразі все розраховано на тих хто сам шарить і є дисциплінований. Але таких усього кілька відсотків. І зазвичай лупляться не вони.


Offline siriuzzz

  • Hero Member
  • Повідомлень: 752
  • Karma: +273/-207
Re: Пришла весна, достаем грабли
« Reply #20 : Квітень 25, 2019, 14:46:50 »
Коля, на виізд чи змагання зі страховими питань нема. є перевірений список.
але так щоб на рік чи сезон саме парапланерна(або спортивна) якось слабо уявляється. або дуже дорого, або від якоісь “шарашки” буде.
якщо хто має досвід, поділіться, будь ласка

Offline MagnusX

  • Hero Member
  • Повідомлень: 530
  • Karma: +313/-262
  • Максим Куликовский
Re: Пришла весна, достаем грабли
« Reply #21 : Квітень 25, 2019, 22:23:29 »
Поддерживаю Андрея на счет обязательности страховок. В Португалии точно так же: страховка берется вместе со взносом в федерацию.

На счет Фонда: Андрей, на данный момент ты очень зря в нем не состоишь, т.к. страховка тоже не панацея, многие операции требуют дополнительных "расходников" которые страховыми не оплачиваются, иногда не оплачиваются даже сами операции. Например: операция по восстановлению разорванной крестообразной связки формально считается пластической операцией и во многих страховых "пластика" в исключениях, а соответственно не оплачивается. Расходники в такой операции - крепления для связки, довольно дорогие, от 9000грн до 28000грн и тоже страховой не покрываются и это указано в исключениях. Кроме того, по травмам страховые чаще всего ведут не весь период восстановления а лишь в течение месяца(условно) и после этого все расходы - личные, а наши травмы обычно лечатся ооочень долго. Если у тебя есть страховка которая это все покрывает - буду благодарен если поделишься.

Так что, на мой взгляд, альтернативы Фонду и личным сбережениям пока нет. Я сейчас ищу специфическую страховку для экстремалов, со всеми покрытиями, но пока не особо успешно.
 

Offline Shine

  • Hero Member
  • Повідомлень: 917
  • Karma: +105/-20
  • Світлана Белінська
Re: Пришла весна, достаем грабли
« Reply #22 : Квітень 26, 2019, 05:02:37 »
Я обычно комбинирую страховки. В Украине это Фонд и Приват (обновляется автоматически), сейчас приеду, буду искать ещё что-то в дополнение, с ответственностью перед третьими лицами на тандемный период. Кстати, если кто-то может порекомендовать, буду благодарна.
За бугром раньше брала американскую Патриот Эдвенчер. Недешевая, но покрывала весь мир и с пометкой "парапланеризм". Из минусов - минимум месяц, а это 100 долларов, и сейчас они как-то поменяли политику, и по-моему страхуют только на территории Штатов и Канады. Два года не пользовалась, если буду выезжать за границу, нужно будет уточнять информацию.
Сейчас в Непале у меня Приват и местная непальская, также с ответственностью перед третьими лицами.
Кстати, имхо, для тандема этот пункт должен быть обязательным. Но в Украине я как-то попыталась разобраться, и чуть мозгами не двинулась. Кто там что страхует и как выплачиваются компенсации при порче имущества или нанесения травмы. У нас страховые при упоминании слова "параплан" зеленеют и падают в обморок. За границей все не так.
В Непале, кстати, у тандемщиков довольно частый случай - порванное крыло. На старте регулярно кто-то в кого-то влетает. Я сама один раз на взлете ногой пассажира сильно зацепила чужое  крыло в розочке, к счастью, ничего не порвала. Так вот здесь страховая теоретически это покрывает.
Живу!
www.a-world.in.ua - поехали с нами!

Offline Shine

  • Hero Member
  • Повідомлень: 917
  • Karma: +105/-20
  • Світлана Белінська
Re: Пришла весна, достаем грабли
« Reply #23 : Квітень 26, 2019, 07:21:50 »
Кстати, не знаю, как сейчас работают парашколы, когда я училась ни о каких страховках и речь не шла. Но мне кажется, что правильным было бы не допускать к обучению без страховки на год. Сразу же. При первом же "здрасьте".  И отдельная категория - тандемы. Больная тема. Как их страховать, мне не ясно, к сожалению. Своя страховка-то у меня есть, а пассажир? Всегда страшно пассажира стукнуть. А они ж ещё умудряются чудить, не взирая ни на какие инструктажи и команды. Несколько раз на посадке под себя ноги засовывали. Вот не знаю, как при команде "ноги вверх" можно не только их опустить, но и запихать под подвеску. Хорошо, что эти посадки были мягчайшие, но бывает же всякое. Так что товрищи-тандемщики, делитесь мыслями и опытом.
Живу!
www.a-world.in.ua - поехали с нами!

Offline MagnusX

  • Hero Member
  • Повідомлень: 530
  • Karma: +313/-262
  • Максим Куликовский
Re: Пришла весна, достаем грабли
« Reply #24 : Квітень 26, 2019, 10:57:39 »
Свет, у австрийской АХА есть норм о третьих лиц на год.
http://www.flugschulen.at/axa/english/page1.html

Наш филиал такого не предлагает, только на этом сайте. Там и для тандемов есть.

Offline Shine

  • Hero Member
  • Повідомлень: 917
  • Karma: +105/-20
  • Світлана Белінська
Re: Пришла весна, достаем грабли
« Reply #25 : Квітень 26, 2019, 12:14:31 »
Спасибо, ушла изучать  rose
Живу!
www.a-world.in.ua - поехали с нами!

Offline Ozz

  • Андрій Когут
  • Hero Member
  • Повідомлень: 1547
  • Karma: +668/-711
  • SC Space
Re: Пришла весна, достаем грабли
« Reply #26 : Квітень 26, 2019, 14:21:49 »
Нема ніяких проблем зі страхуванням пасажирів тандема "на день".

1. Якщо ви ФОП дописуєте собі КВЕД - 66.22 | Діяльність страхових агентів і брокерів
http://kved.ukrstat.gov.ua/KVED2010/66/KVED10_66_22.html
Цей клас включає:
діяльність страхових агентів і брокерів (страхове посередництво) під час продажу, ведення переговорів або пропонування щорічної ренти та полісів страхування й перестрахування

Роз’яснення:
https://uteka.ua/ua/publication/commerce-12-rabota-s-chastnym-predprinimatelyami-6-mozhet-li-predprinimatel-%E2%80%93-edinshhik-vtoroj-gruppy-byt-straxovym-agentom

2. Проходимо курси у обраної страхової. Там кілька годин. Укладаємо договір. Беремо пачку бланків. Кожному бажаючому малюємо поліс на 1 день. Там малюється відразу 3 копії.


Offline Ozz

  • Андрій Когут
  • Hero Member
  • Повідомлень: 1547
  • Karma: +668/-711
  • SC Space
Re: Пришла весна, достаем грабли
« Reply #27 : Квітень 26, 2019, 14:25:49 »
По тому як зарегати покатухи на тандемі легально, не паритись і нікого не боятися у мене вже майже готовий розроблений спільно з юристами пакет документів.
Він включає:
- методичку як зарегати ФОП, які кроки можна зробити не виходячи з дому, що як і де оформляти і не тупити з тим усім потім.
- перелік КВЕДів
- шаблон договору про надання послуг, декларація учасника спорт заходу, правила поведінки на місці польотів, правила підчас польоту, інструктаж і т.д.
- шаблон документів для реєстрації злітно-посадкового майданчика.
- загальна методичка по діяльності - що і як писати, рекламувати, як брати гроші, що не бажано говорити/писати в рекламі і т.д. Як оформити папірці так щоб в разі чого вам нічого не було :-)


Offline babak

  • Full Member
  • Повідомлень: 202
  • Karma: +145/-5
  • as far as you can
Re: Пришла весна, достаем грабли
« Reply #28 : Квітень 26, 2019, 15:18:31 »
Вау! Чекаємо!

По тому як зарегати покатухи на тандемі легально, не паритись і нікого не боятися у мене вже майже готовий розроблений спільно з юристами пакет документів.
Він включає:
- методичку як зарегати ФОП, які кроки можна зробити не виходячи з дому, що як і де оформляти і не тупити з тим усім потім.
- перелік КВЕДів
- шаблон договору про надання послуг, декларація учасника спорт заходу, правила поведінки на місці польотів, правила підчас польоту, інструктаж і т.д.
- шаблон документів для реєстрації злітно-посадкового майданчика.
- загальна методичка по діяльності - що і як писати, рекламувати, як брати гроші, що не бажано говорити/писати в рекламі і т.д. Як оформити папірці так щоб в разі чого вам нічого не було :-)

Offline Жак Павло

  • PARABUS
  • Sr. Member
  • Повідомлень: 319
  • Karma: +158/-30
  • SC D4 29
Re: Пришла весна, достаем грабли
« Reply #29 : Квітень 30, 2019, 20:33:14 »
У мене страхування в приватбанку (100 грн./міс) і фонді взаємодопомоги ($30/рік). 
Андрію, якщо знаєш, що фонд працює, звіт теж є (на початку року викладається звіт про роботу у минулому році http://www.nebo-forum.kiev.ua/viewforum.php?f=20 Може не все розписано, як ти хотів, і без прейскуранта.), то чи не до лампочки ті +-800 грн / рік? Комусь вони обов'язково допоможуть. Згідний, кожному вони по-різному заробляються.
Доторкнись до неба

 

* Авиаинциденты