Поиск от Google

Андрій Чучко має всі повноваження як Адміністратор та модератор на цьому сайті.

Автор Тема: Велика Бугаївка.Обговорюємо польоти.  (Прочитано 29272 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

Offline Віталій Бахтіаров

  • Sr. Member
  • Повідомлень: 341
  • Karma: +46/-9
  • 063-740-46-79
Re: Велика Бугаївка.Обсуждаем полёты.
« Reply #60 : Червень 26, 2017, 23:52:16 »
« Останнє редагування: Червень 27, 2017, 00:19:13 від Віталій Бахтіаров »
прагни дойти до мети, АЛЕ ЖИВИ сьогоднішнім ДНЕМ !!!

Offline Карпуха

  • Вовчик
  • Hero Member
  • Повідомлень: 641
  • Karma: +144/-75
  • Skywalk Chili 2
Re: Велика Бугаївка.Обсуждаем полёты.
« Reply #61 : Червень 27, 2017, 00:36:07 »
Віталя то просто праздник якийсь. Блін шутка Льоху на польоти витащить.
Музика саме то ;D ;D ;D
Бажаючий літать.

Offline Bogdan

  • Newbie
  • Повідомлень: 11
  • Karma: +16/-0
Re: Велика Бугаївка.Обсуждаем полёты.
« Reply #62 : Червень 27, 2017, 01:56:45 »
І той во треба держатись над самою кромкою, або даже трохи заходить місцями за кромку . І там видуває добре. Для Мальдів далеко відходиш від схилу. Весь динамік там на перекаті схила. Як то кажуть з свого досвіду Мальдів. Трохи поумнічав.

Дякую, Володя! pivasik
Далі від схилу - це дельтапланерна звичка, я потім вже "просік фішку", але камера розрядилась, зняв лише старт )
! No longer available
   
Aeros Stalker 14 // SOL Ellus 2

Offline Константин

  • Newbie
  • Повідомлень: 36
  • Karma: +16/-0
  • Advance Epsilon 5
Re: Велика Бугаївка.Обсуждаем полёты.
« Reply #63 : Березень 26, 2018, 15:29:18 »
 Всім привіт.

Дивлячись що гілка "мовчить", вирішив поділитись про наші польоти 22 березня.

Віндгуру обіцяв весь день досить сильний вітер, на вечір стихання, і рівний захід. Весь день мало бути сонце, тому вирішено - їдемо, спробуємо!

Приїхали, поставили авто в самому низу, біля дороги - сніг не дозволяв проїхати, і пішли пішки.

Прийшли - на схилі краса - сонце сяє, птахи літають, вітер дує!) Десь спереду на схилах бачимо - копошиться лисиця. Поміряли вітер анемометром - 6-7 м/с, в м"яких підсиленнях до 9 м/с. "Сильно дує, почекаємо" - вирішили, і пішли вниз по схилу прогулятись. Внизу дув вітер близько 4 м/с. Сполохали зайця, який ховався в комишах під горою)

Погуляли, вийшли на гору - вітер все той же. Так як вже літав на цьому місці, вирішив стартувати трохи вище середини схилу, і "прощупати" повітря. Старт, впевнений під"йом на рівень гори, потім вище - вітер сильний, але не турбулентний, навіть враховуючи термічку літалось м"яко і комфортно (весь день), тому - літаємо!

Відпрацьовували старти з А і С рядами - так саме зручніше в сильний вітер, інакше, просто за А ряди - тягне будь здоров, і старт провалюється.

Тримало гарно, можна було літати скільки хочеш - динамік плюс термічка, але все ж динамік неоднорідний, між терміками "виживаєш", але то зрозуміло - в подібних малих ложках це нормально. Набори були, на око, максимум 20-30 м над горою. Більше ніяк, як не крутись.

Замітив цікаву особливість - наявність виражених поточків по краям ложки! Наприклад, ось в правому відрогі ложки, на фото, під номером 1  відчувалось як швидкість виростала відносно землі, і термік "засмоктував" крило вперед і вгору - відчуття дуже цікаві і незвичні) Або повертаєш наліво, а крило тягне вправо. Але все одно високо не піднімало. ТА і там може бути турбуляка від тих виступів, тому старався там не затримуватись на малій висоті. А от в місці під номером 2 постійно сходили потоки - там навіть снігу не було. Але не було висоти, щоб полетіти туди і спробувати щось викрутити...



На лівому відрогі термічка "підсосувала" ще більше, ніж на правому, здавалось що термік сходить в районі тих сосен, що видно на фото, під горою. Або, можливо, тригером працювало те озерце з очеретом, що видно правіше.


Літали до самого вечору, поки вітер не почав стихати, а при 5 м/с там вже не політаєш.

Загалом, красива місцина, але, як на мене більш для того щоб розім"ятись перед сезоном, або коли взагалі нема потрібного вітру, для різноманіття. Так як як не старайся - в мене за всі рази вище 30 метрів не вдавалось набирати, та і в інтернеті я не знайшов інформації щоб хтось тут набирав, і улітав (та і не можна тут високо набирати - поруч Васильківська авіабаза).

У кого який є досвід - скільки максимум набирали, може хто помічав якусь специфіку місця? Буду радий прочитати.

P.S. Такі красиві сліди побачив з повітря, коли кружляв над правим відрогом ложки - сліди досить великого звіра, пір"я - і сліди обриваються. Може то звірі теж бавляться польотами - на гору, і полетів?  ;)

І ще цікава картина - дивишся на небо - літають собі різні птахи туди-сюди, тут вітер починає підсилюватись - підходить термік, і через хвилину вся ця хаотична маса птиць організованно кружляє у великому вихрі, крутячи спіраль в потоці! Просто вражаюче!



« Останнє редагування: Березень 26, 2018, 17:09:29 від Константин »

Offline Карпуха

  • Вовчик
  • Hero Member
  • Повідомлень: 641
  • Karma: +144/-75
  • Skywalk Chili 2
Re: Велика Бугаївка.Обсуждаем полёты.
« Reply #64 : Березень 26, 2018, 19:30:06 »
Костя привіт. Молодці облітали Мальдіви. Давно там був. Поки відновлюю навички, туди не їхав. Бо склон не високий, там без навичок нічого робить. Хіба тільки при 2-3м\с вниз позлітать. Ви взагалі чемпіони що набирали по 30м. В мене там не виходило стільки набирать. Справа і зліва, станндартні місця з поточками. І без. Коли чистий динамік. Плюс рельєф не простий. І також стнадартні умови польотів. З ліва справа тримає, більше зліва. Середина садить. На ровороті треба зуміти в середину вернуться за склон. По пам"яті мої враження від Мальдів. Щоб літати треба потіти. І польоти на грані здува.
Бажаючий літать.

Offline Віталій Бахтіаров

  • Sr. Member
  • Повідомлень: 341
  • Karma: +46/-9
  • 063-740-46-79
Re: Велика Бугаївка.Обговорюємо польоти.
« Reply #65 : Лютий 05, 2020, 00:00:52 »
Для розбуркання теми.. а то всі в вайбер перейшли . І ніякої просвітницької діяльності..(збирались 25.01 і 01.02.
25 трохи по дуркували і була присутня опера "моя морква" ,а на перших вихідних дютого трошки підлітнули  з Карпухою..))
прагни дойти до мети, АЛЕ ЖИВИ сьогоднішнім ДНЕМ !!!

Offline Карпуха

  • Вовчик
  • Hero Member
  • Повідомлень: 641
  • Karma: +144/-75
  • Skywalk Chili 2
Re: Велика Бугаївка.Обговорюємо польоти.
« Reply #66 : Лютий 05, 2020, 00:31:27 »
+1. Віталь.Захід наше все. :fly: :fly: :fly: :fly:
Бажаючий літать.

Offline Карпуха

  • Вовчик
  • Hero Member
  • Повідомлень: 641
  • Karma: +144/-75
  • Skywalk Chili 2
Re: Велика Бугаївка.Обговорюємо польоти.
« Reply #67 : Березень 01, 2020, 13:13:51 »
З вчорашніх польотів. було турбулентно, вузькі поточки. В піку термічної діяльності до 10-ки шкалило. Южило. Вобщим не для учльотів.Хто міг літав,хто не мав досвіду шашлик хімічив. Трохи фото.
Бажаючий літать.