Поиск от Google

Фонд взаємодопомоги пілотів!!!
Голова Фонду Сергей Сергеев (Київ), тел. +380505250259
https://paragliding.in.ua/index.php?topic=542.0 та http://www.nebo-forum.kiev.ua/viewforum.php?f=20

Автор Тема: Записки чайника парапланериста  (Прочитано 27945 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

Offline mwm

  • Hero Member
  • Повідомлень: 1131
  • Karma: +252/-124
Re: Записки чайника парапланериста
« Reply #45 : Квітень 07, 2015, 09:29:34 »
Роман, "+" в карму від Васі.
Вагове обладнання, сканера, та все для торгівлі!

Offline Едуард Дідух

  • Full Member
  • Повідомлень: 110
  • Karma: +29/-2
Re: Записки чайника парапланериста
« Reply #46 : Квітень 07, 2015, 10:12:15 »
 pivasik Гарна розповідь.

І да! Чернівці в неділю були в хмарах. ;)

Offline Roman Kozhura

  • Jr. Member
  • Повідомлень: 97
  • Karma: +67/-1
Re: Записки чайника парапланериста
« Reply #47 : Квітень 07, 2015, 10:18:45 »
Дякую! Дякую! Щось вчора писалося, от я і писав.

Offline Oleg511

  • Full Member
  • Повідомлень: 196
  • Karma: +62/-7
Re: Записки чайника парапланериста
« Reply #48 : Квітень 07, 2015, 13:29:07 »
"+" Дякую, Роман. Гарна розповідь :parapente3: :parapente3: :parapente3:
Не всім смертним дано подивитися на цей світ з висоти пташиного польоту.

Offline Жак Павло

  • PARABUS
  • Sr. Member
  • Повідомлень: 319
  • Karma: +158/-30
  • SC D4 29
Re: Записки чайника парапланериста
« Reply #49 : Квітень 07, 2015, 14:37:20 »
+ в карму. Пиши частіше. Цікаво читати. А ще би фотки якісь виклав, ото би кльово було.
P.S. І дякую за роз'яснення про крокодила  ;D
Доторкнись до неба

Offline jagger

  • Sr. Member
  • Повідомлень: 382
  • Karma: +139/-8
  • Роговик Олександр
Re: Записки чайника парапланериста
« Reply #50 : Квітень 07, 2015, 19:55:35 »
pivasik Гарна розповідь.

І да! Чернівці в неділю були в хмарах. ;)
До речі Чернівців чути не було,а було чути Львів,то Тарасик летів під хмарами.
Air Design Rise-3

Offline Roman Kozhura

  • Jr. Member
  • Повідомлень: 97
  • Karma: +67/-1
Re: Записки чайника парапланериста
« Reply #51 : Квітень 07, 2015, 22:34:55 »
  На прохання вернув те, що видалив:
Після  15-го березня  двоє вихідних не літав – не мав можливості.  21-го Вітя, Вася і Уляна їхали в Іване Золоте. Їхали Васіною таврією. Уляна в багажнику :). Правда в багажнику тільки до Франківська, а далі її Саша взяв в свою мазду. Вони тоді гарно політали – набирали по 1400-1500 з копійками (Вася і Саша). Уляна 600 без варіометра. А чернівецькі взагалі по 70-80 км маршрути пролетіли. А я працював :( . Другий день цього сезону на роботі - не міг відпроситись.  На наступні вихідні дощ…
 Отож, сижу я без польотів … Вже третій тиждень без польотів…  Ломка… :) По прогнозу на неділю 5 квітня, вітер хоч і Одаївський, але заслабкий. Вже змирився, що польотів не буде і рахую, що на Паску, якщо вдасться політати, буде майже місяць з минулих польотів. З такими думками я ліг спати трохи пізно - в 1-шій годині, ще й заснути чомусь не міг. Рано вставати не планував – польотів й так нема. Проснувся в 9:30 і на всякий случай, всетаки, глянув прогноз.  І як не дивно, прогноз покращився!!! Став зовсім льотним! Вітер 3-4м/с. Ще й градієнт до 1100-1200. І навіть по Сіскайсу добрий прогноз, що буває не так часто весною в тому районі.
 Хоч то вже було і пізновато, але дзвоню Віті, Васі чи вони часом не збираються їхати. Вітя на роботі, Вася каже, що вже пізно і в нього вже інші плани. Каже, от якби вчора я запропонував... А вчора і я не знав, що можуть бути польоти. І не надіявся, що прогноз може зранку змінитись в кращу сторону. Дзвоню тоді до Саші Роговика. Саша каже що би їхав. Каже:
« подзвони Уляні, чи вона їде, і я вас заберу  в Франківську». Добре! Дзвоню Уляні.  А вона каже, чого ж ти на 15 хв. раніше не подзвонив, я ж тільки що льотний комбінізон прати закинула! Думала - їхати чи ні, і в чому… І таки поїхала. Може трохи мерзла без комбінізона, але на польоти поїхала :)
  Ну і от, ми з Уляною сіли в маршрутку в 11-тій годині, доїхали до Франківська, а далі вже з Сашою його машиною. 
   Приїхали. Народу на польотах було мало, тільки Чех з Саньою і Олегом, і ще Андрюха приїхав.  Вітер дув достатній. Напевно, такий як по прогнозу. Взагалі, самого динаміка як такого не було, був термодинамік. В потоках можна було набирати, але коли потік закінчувався, висота таяла на очах і була загроза сісти внизу. Та мені якось повезло і після старту я літав переважно вверху, обкручуючи потоки.  Набрав 340м зносячись на поле за Могилою, потік закінчився. Полетів назад до схилу… Такий низходняк сильний почався, що я ледве до кромки долетів, і то акселератор на всю видавлював, щоб швидше пробитись.  Біля могили не тримало.., помало просаджувало. Полетів на старт, думаю сяду, поки на верху є можливість сісти. Та над стартом попав в потік і сідадити передумав. Крутив і дивився, як внизу на склоні сидять наші, і чекають вітру, а я над ними кручу і набираю висоту. Чомусь в них не було достатнього вітру, хоч над ними був потік. Попав в сильніше ядро, закрутив і з потоком знісся за вітром. Крутив майже до Крокодила (Крокодил, то горка така, там скеля подібна на крокодила – може хтось не з нашої компанії буде читати :)), а потім потік почав стихати. Полетів прямо на Крокодил з надією, що над ним буде потік. Та потоку там не було, і я політавши над ним в слабкому динаміку, сів внизу біля Крокодила. Набрав в тому потоці 380м.
 Вернувся на старт. Трохи перекусив з компанією. Цікаво з такою компанією обідати, спілкуватись, але так і момент для польоту можна втратити. Отож, перекусив і знову на старт! А там вітер слабенький. Перспектива стартанути і сісти внизу мене не приваблювала…  Спереді стояв Олег з розложеним крилом. Чех підбурював його щоб він летів. Хотів запутити його як жертву, щоб задобрити погоду :) Та Олег тільки крило мляво підіймав, а стартувати не стартував. Підійшли хмари…  Я надіявся що коли вони дойдуть до старту, почнуть тянути. Та замість того, щоб тянути, хмари почали посипати нас дрібним снігом :)  Саша з Андрієм і Уляна зпакували параплани. Я параплан зібрав до купи і накрив частиною крила стропи і все решта, щоб менше мок. Всетаки надіявся на польоти після снігу. І вони були! Ще політали!      Олег таки полетів на жертву в низ :)
  В четвертій годині польоти продовжились. Спочатку набрав 180 м, потім стихло, і мені вдалось сісти з краю на старті. Вдала посадка получилась. Щось трохи виходить, краще получається з досвідом. Може  менше буду внизу сідати :)  Потім я ще набрав 280м і  зробив ще другий маршрутик на Крокодил :) На Крокодилі прийшлось сідати на обгоріле поле. Хотів сісти під Крокодилом, та, літаючи над Крокодилом, не зорієнтувався, що вітер дує в тому місці вздовж склона і мене просадило на обгорілий схил.  Зібрав параплан в розочку, пішов вниз… А місця щоб його покласти і зложити нема! Все обгоріло. Знайшов клаптик землі з необгорілими хащами бурянів, і там зложив параплан.  Потім ще перебрався по нахиленому дереві на той бік потічка, і вийшов на дорогу.  Йдучи до дороги, бачив яструба, який пролетів недалеко від мене, і в лапах ніс здобич. Якусь невелику пташку чи мишу.  А коли стояв на дорозі і чекав Сашу з Уляною, простояв вже на одному місці десь хвилин 15. Походжував туди-сюди. Вирішив пройти трохи вперед  на горбик, щоб більше тереторії оглядати. Беру рюкзак, ривком закидаю його на плече, і тут з під ніг (десь 2-3м від мене) вилітає куропатка! Як таке може бути, що я вже 15 хвилин попри неї ходив і вона, коли мене побачила, зразу не полетіла, і я її не бачив! Там і трави високої  не було.
 Гарний день був! Ще й Саша нас аж до дому відвіз, хоч йому прийшлось зайвих 70км проїхати.
     Уляна  напевно трохи мало політала, бо після минулого її 10-ти кілометрового маршруту з Сашою під  чорною хмарою,  інструктор на неї накричав, розказав, що це небезпечно, що хмара, може затянути, і вона тепер кожної хмарки боїться.  Інструктор по телефону сказав їй триматися Андрія, як здравомислячого пілота, який в небезпечних і поганих умовах літати не буде, і в чорну хмару не полетить. А Андрій взагалі рідко літає, буває що він і крило не витягує, коли інші літають. І цього разу він, здається, не літав, тільки крило розклав.  Міг би інструктор їй зразу сказати – сидіти на склоні і не рипатись :) Та вона, всетаки, трохи політала – зробила два польоти з посадкою на верху.

     Попередній абзац  я написав не з метою критики дій інструктора, я й не маю права його критикувати, я ж чайник і ще вчуся літати. Тим більше що я з ним згідний - краще хай боїться хмар, чим залітає в грозову. Може по написаному тексту це виглядає навпаки... Написав його просто тому, що мені видалось це смішним. Але тепер бачу, що в цьому жарті криються уколи, які можуть не сподобатись кільком людям. Я вже був видалив розповідь, та на прохання вертаю її назад. Сподіваюсь люди будуть бачити в цьому жарті тільки жарт. Вибачте, якщо когось образив.
   
Саша каже, що цього дня доброї погоди для маршруту не було, що якби була можливість набрати 1000м, то тянуло б сильніше і я б, не спинявся на трьхстах метрах. Та може воно частково й так, погода була не ідеальна, та в ідеальну погоду любий полетить.  А чи можна було набрати так як по прогнозу? Скоріш за все, це я просто не міг набрати висоту в таку погоду, а не прогноз помилився.  Були б Чернівецькі, то б, прояснили в небі цю ситуацію.

Offline Searcher

  • Любители лебёдки
  • Full Member
  • Повідомлень: 152
  • Karma: +5/-0
  • Євгеній Авраменко
Re: Записки чайника парапланериста
« Reply #52 : Квітень 08, 2015, 10:21:56 »
Гарне оповіданнячко вийшло!=)) Молодець!!!  pivasik pivasik pivasik Пиши ще!!! Плюсик у карму!=)) ukraine ukraine ukraine

Offline viktor-delta

  • Full Member
  • Повідомлень: 178
  • Karma: +62/-74
Re: Записки чайника парапланериста
« Reply #53 : Квітень 08, 2015, 14:18:02 »
Роман ти немаєш ні морального ні практичного права судити Андрія . так як він на багато більший мае досвід з польотітв та відносин до крила. а радити мені. як поступити по відношенню до моїх учнів .доречі яким ти являєшся  налітай хотяби 500 годин .а потім візьми відповідальність  на себе за вихованця відчуй льод під шкірою і свій стан після травми учня  \ти мав інструкроа до мене \ зараз ти літаєш а він пішком ходить. щей дандемити пробує невміючи при цьому сам літати  .фу на тебе groza

Offline Oleg511

  • Full Member
  • Повідомлень: 196
  • Karma: +62/-7
Re: Записки чайника парапланериста
« Reply #54 : Квітень 08, 2015, 14:33:12 »
Роман ти немаєш ні морального ні практичного права судити Андрія . так як він на багато більший мае досвід з польотітв та відносин до крила. а радити мені. як поступити по відношенню до моїх учнів .доречі яким ти являєшся  налітай хотяби 500 годин .а потім візьми відповідальність  на себе за вихованця відчуй льод під шкірою і свій стан після травми учня  \ти мав інструкроа до мене \ зараз ти літаєш а він пішком ходить. щей дандемити пробує невміючи при цьому сам літати  .фу на тебе groza


зявився критик. Тепер до редоктора і в друк.

Гарна розповідь. Так тримати. А в критика робота така. Не  звиртай увагу. Пиши!!!  Ми із великим задоволенням почитаємо. "+"в карму
Не всім смертним дано подивитися на цей світ з висоти пташиного польоту.

Offline ChajkaYalta

  • Hero Member
  • Повідомлень: 547
  • Karma: +179/-12
  • Сергей Седых
Re: Записки чайника парапланериста
« Reply #55 : Квітень 08, 2015, 14:45:34 »
И осторожность нужна и критика, конструктивная, тоже нужна и посидеть когда другие летают, тоже нужно, главное без фанатизма во всём!
Жизнь - это движение, движение - это жизнь!

Offline mwm

  • Hero Member
  • Повідомлень: 1131
  • Karma: +252/-124
Re: Записки чайника парапланериста
« Reply #56 : Квітень 08, 2015, 16:56:55 »
Ромку, поправка, Уляна їхала не в багажнику а в буді !
Це важлива поправка.
Вагове обладнання, сканера, та все для торгівлі!

Offline viktor-delta

  • Full Member
  • Повідомлень: 178
  • Karma: +62/-74
Re: Записки чайника парапланериста
« Reply #57 : Квітень 08, 2015, 19:33:28 »
Олег.+ кидай путіну  .це тож буде не в твій адрес а карлику путіну .це + .ок
« Останнє редагування: Квітень 08, 2015, 19:41:04 від viktor-delta »

Offline Roman Kozhura

  • Jr. Member
  • Повідомлень: 97
  • Karma: +67/-1
Re: Записки чайника парапланериста
« Reply #58 : Квітень 08, 2015, 20:34:44 »
    Вітя, звичайно я не маю ні морального ні практичного права судити Андрія, я й подумати не міг про таке, щоб його судити! Він має набагато більший досвід польотів та й літає він добре. Бачив на відео в нашій групі в Контакті як він  переміг, коли ви змагалися на точність приземлення. Та й літає він добре! Коли погода бомбова він часто набирає більше за інших висоти. А те, що він, коли польоти слабенькі, часто сидить на склоні, тусується, спілкується, а не літає - це факт. Не знаю добре це чи погано. На землі в тусовці парапланеристів теж цікаво! Не дивно, що його цікавить більше поспілкуватись чим політати, коли нема рекордної погоди. Може колись і я так само буду робити, та покищо використовую кожну можливість політати. Та й взагалі Андрій класний колєґа! Радий, що він в нашій компанії!  Сподіваюсь, що він не обідиться. Чи хоч не сильно обідиться, бо тепер розумію, що є за що.
     
     Знову повторюю: я нікого не хотів обідити. Хотів просто пожартувати. Вибачте за невдалий жарт.
     Моя проблема в тому, що не вмію викладати свої думки так, щоб їх можна було зрозуміти однозначно, і так як я думав. Та й написав не подумав. Та ще й не зміг поставити себе на місце людини про яку пишу, не зрозумів, як їй буде, коли вона буде читати про себе.
     Та й люди різні бувають, на місце кожного себе не поставиш. Хтось обідиться, а хтось посміється. Он Вася не обідився на мене, коли я на всю парапланерну Україну написав як він рибу ходив ловити. Але може в мене погане почуття гумору і я не знаю, який жарт можна писати а який ні. І про кого можна, а про кого не можна жартувати. Ще раз вибачте.
     Я вас дуже уважаю, радий, Вітя, що ви мій інструктор, радий, що ви мене навчили літати, і сподіваюсь, що ви теж  довго зла на мене тримати не будете за ці невдалі фрази.
   
     І ще про Уляну... Дякую, Вася, що поправив про буду.  І вибач, що твою буду назвав багажником. Я думав так смішніше буде, то ж, багажне відділення, грузове. Знову невдало пожартував. Та й в буді не так вже й погано їхати, сам там не раз їхав. Тим більше вона простора, там не одна людина з парапланами влізе, і вікно є, і лавочка. Ну, так, теж написав не подумав, тож люди, які читають не знають як твоя машина виглядає, і дійсно можуть подумати, що ви дівчину в маленький багажник запхали. Розумію, що і її я обідив. Вибач Уля.
     Ще раз вибачте, постараюсь надалі думати що і про кого пишу, боюсь правда, що, якщо буду думати що про кого можна написати, а що ні, то нічого не напишу. Але краще нічого не написати, ніж заробити ворогів серед близьких людей. Зря я взявся за цю справу.

Offline Roman Kozhura

  • Jr. Member
  • Повідомлень: 97
  • Karma: +67/-1
Re: Записки чайника парапланериста
« Reply #59 : Квітень 08, 2015, 20:56:07 »
Вітя, може ви менше будете на мене обіжатися, якщо я і про себе пожартую на всю парапланерну Україну:
 Недавно зі мною сталась оказія. Ось яке повідомлення після неї я написав теті з Італії:
           Тето, ви прислали флакончик такий як шампунь, але там намальована якась випічка, печиво чи щось таке. Мама поставила то в холодильник, та й воно там стояло. А я сьогодні прийшов з роботи та й зацікавився тою баночкою. Думав що то щось їстівне, раз в холодильнику, та й їда якась намальована. А по італійськи я не дуже шурупаю. Достав баночку з холодильника, відкрив, витиснув... Щось таке біле, на згущьонку подібне, тільки трохи рідше. Та я й подумав, що то згущьонка. Відломив кусок хліба, намастив того... та після того як поклав до рота, зразу поняв, що то не згущьонка! :) То таке противне! Я потім сто разів рот полокав, зуби чистив, і ніяк той противний смак шампуню не проходить :) Потім почитав в інтернеті, що то слово перекладається як піна для ванни. Тето, не передавайте більше такого! А якщо будете передавати, то хоч напишіть на баночці, що то таке по нашому, і що його не можна їсти :)