Поиск от Google

Андрій Чучко має всі повноваження як Адміністратор та модератор на цьому сайті.

Автор Тема: Печальное состояние украинского парапланерного спорта  (Прочитано 11893 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

Offline BAD

  • Sr. Member
  • Повідомлень: 436
  • Karma: +64/-22
  • Дмитрий
Трошки дивне для мене формулювання.
Чи колишнє чемпіонство якось зобов'язує пілотів приймати участь в національному чемпіонаті?

Так, з емоційної точки зору Чемпіонат України - це головна подія для більшості українських пілотів.
Що ж з логічної точки зору?

За всю більшість чемпіонів, які не приїхали на ЧУ, не скажу. Щодо мене, то я обираю змагання за такими критеріями та їх значеннями на прикладі вибору куди їхати - в Пилипець чи Крушево:

- Потенційні погодні умови місця (Крушево > Боржава) (погодні умови вочевидь були кращі навіть при рівних прогнозах)
- Частота відвідування місця (Крушево > Боржава) (на Боржаві я вже був цього року на КК)
- Очікуваний рейтинг змагань та отриманий досвід (Крушево > Боржава) (150 проти 60 пілотів, біля десятка пілотів з першої світової сотні на Словак Опен)
- Вартість всієї поїздки (Крушево < Боржава) (750e проти 300е)
- Зручність транспорту до місця змагань (Крушево < Боржава) (7 годин літаком + таксі, але це займає день)
- Компанія (Крушево ~ Боржава) (Я радий бачити всіх, але найбільш важливе спілкування для мене з одним-двома пілотами, які будуть і там, і там)
- Проведення післяпольотного часу (Крушево > Боржава) (Нажаль, інфраструктура відпочинку в Пилипці ще потребує великої роботи)

Результат 4:2, з повною перевагою в більш важливих пунктах.

Мені шкода, що я не приймав участь цього року, але це було обмірковане рішення і як для мене особисто воно вірне.

Offline MagnusX

  • Hero Member
  • Повідомлень: 530
  • Karma: +313/-262
  • Максим Куликовский
Я не отношусь к "чемпионам", но список критериев выбора мест поездки у меня примерно такой же как у Димы. Добавлю что в Крушево погода, все же, более стабильна и предсказуема что тоже влияет на выбор.

Это не "игнор" Чемпионата Украины, это рациональный и прагматичный выбор, по ряду критериев, между двумя соревнованиями проходящими в одно время. Т.е. если бы соревнования которые мы посетили назывались Krusevo and Ukrainian Open это был бы дополнительный плюс для них, как и наверное для самого Чемпионата Украины, в разрезе рейтинга соревнований, а также развития спорта в целом и пилотов в частности. Кстати, проведение национальных чемпионатов в разных местах(например в  Крушево) - стандартная европейская практика для многих стран.

Offline Дмитро

  • Jr. Member
  • Повідомлень: 94
  • Karma: +63/-2
  • Дмитро Воробець
Майже все вірно, але – щодо післяпольотного часу, – не погоджусь.

Що можна робити в самому Крушево після польотів? – а) добре похарчуватись в Шапе; б) піти в скромний музей визвольної боротьби у формі міни (більше одного разу не схочеться); в) скупатись в маленькому озерці з вівцями за селом.

Що можна робити в Македонії?
1)   Купатись у чистому великому Охрідському озері
2)   Погуляти по Охріді, подивитись древні церкви, замок Самуїла, античний театр
3)   Сходити в музей ікони в Охріді
4)   Погуляти по Гераклеї в Бітолі
5)   Однозначно, є кілька дуже древніх унікальних церков по всій країні, цінність і краса яких для культури світу для більшості пілотів залишиться неосяжною
6)   Мабуть, є що подивитись по архітектурі/музеях в Скопьє
7)   Прогулянки по Прілепу, Струзі і ще кількох містечках – на один раз для світогляду піде.
І це в межах цілої країни згрубше – все!

Що можна робити в самому Пилипці після польотів?
1)   Сходити/скупатись у водоспаді
2)   Катати крос-кантрі на прокатному велосипеді по старих вуличках/горбиках/ямках сусідніх сіл – Ізок, Буковця, Павлівця
3)   Катати серйозне ендуро по полонині Боржава та різних частинах Бескид – в усі сторони зі спусками через кожну відому нам гору
4)   Катати типу даунхіл на будь-якому велосипеді від верхньої станції крісельного підйомника по дорозі, якій ми підіймаємось на машині на Гимбу
5)   Погуляти/пофоткати/покурити/поспілкуватись на неформальній поляні над водоспадом  trava
6)   Сходити в баню/чани з зануренням в заплаву річки або озерця, можна при місячному світлі
7)   Покатати на прокатному квадроциклі по підніжжях Гимби і Магури, - не так дорого як політ на тандемі  :fly: і, повірте, - є дуже близькі потужні маршрути з ямами/болотами/річками
8)   Прогулянки на конях

І це при бажанні не замість, а до/після польотів.

Що можна робити в Закарпатті?
1)   Озеро Віта – прекрасна інфраструктура погуляти/порибалити/поплавати на культурних пляжах штучних високогірних озер
2)   Озеро Синевир – не так далеко по нормальних дорогах і мальовничих місцях
3)   Подивитись на бурих ведмедів в реабілітаційному центрі біля Синевирської Поляни
4)   Великий музей с.Колочави зі старовинними хатками, вузькоколійкою і пам’ятниками
5)   Відвідати оленячу, страусину і буйволину ферми, центр лозоплетіння, сироварню перед Хустом
6)   Окультурений музей-бункер лінії Арпада біля Нижніх Воріт
7)   Замки Шерборна і Сент-Міклош в Чинадієво
8)   Термальні джерела в Косино – не менш культурно і чисто ніж в Центральній Європі і по нормальних дорогах
9)   Озеро в Дідово – чудесна інфраструктура, чиста вода і пляж, завжди сонячна і тепла погода, навіть коли на Боржаві дощ.
10)   Замок Паланок в Мукачево
11)   Набережна і стара частина Ужгорода

 ukraine

Offline BAD

  • Sr. Member
  • Повідомлень: 436
  • Karma: +64/-22
  • Дмитрий
Як на мене - то це вже має бути в іншій темі.

Offline Михаил Родичев

  • Full Member
  • Повідомлень: 124
  • Karma: +55/-22
А давайте, Озз с Андреем, не будем копаться в "чужом белье" и расспрашивать чего это "не приехали", потому как результат может оказаться не таким радужным, как вы ожидаете...
Только не надо начинать про вселенский заговор... Просто каждый взвесил факты и принял решение.
А так как это личное дело каждого, то и вопросы в личку.
Про причины, удобства, интерес, погоду, условия и пр. можно спорить долго и безрезультатно. :-) Неизменным остаётся только один факт: организаторы каждого ЧУ, в котором я участвовал или не участвовал, но отслеживал, всегда старались провести соревнование на максимально комфортном и интересном для пилотов уровне!

Дмитро Воробець: Ви якось однобоко і упереджено висвітлюєте це питання. Це може привести до помилкових висновків у тих, хто не був або в Крушево, або у Пилипцю. Намагайтесь бути більш неупередженим.
« Останнє редагування: Серпень 07, 2017, 23:38:27 від Михаил Родичев »

Offline Ozz

  • Андрій Когут
  • Hero Member
  • Повідомлень: 1547
  • Karma: +668/-711
  • SC Space
Може я дуже наївний, але як на мене звання Чемпіон України статус поважний. Це як не буває колишніх президентів США чи Місс Всесвіт :-)
І хоч і не формально і без всякого обязалова але він мав би спонукати людину хоч трохи перейматися станом спорту в країні, якщо є трохи часу і ентузіазму то і прийняти безпосередню участь в якісь роботі в рамках ФПУ чи організації чогось. Звісно  найпростіший спосіб пасивного сприяння ЧУ - це банально брати участь в ЧУ.

Коли УкрЧемп обирає інші змагання замість етапу Кубку України - то це норм. А коли пропускає ЧУ - то тупо якось обідно. Хоч я цілком розумію аргументи і мотивацію.
До Дмитра претензій немає  :) він в той час достойно виступав на інших змаганнях. А от незрозумілою залишається позиція тих хто нікуди не їхав але й ЧУ проігнорив.
Виходить замкнене коло. Іноземні топи не їдуть бо бачать що навіть місцеві топи не їдуть, а місцеві не їдуть бо іноземні топи не їдуть...

Також до всіх калькуляцій по витратах хочу нагадати що вперше на ЧУ був пристойний призовий фонд в 600Є (300,200,100) тобто переможцю поїздка окупилася повністю і призерам частково чи повністю.
Ну а УКрЧемп чи не перший претендент на перемогу, тобто рубілово могло б бути ще більш азартним і насиченим.
Буду мріяти про те що колись графік змагань, організація, призовий фонд будуть таким щоб всі Чемпіони могли бути присутні на ЧУ. DreamTeam в повному складі  ukraine

Offline MagnusX

  • Hero Member
  • Повідомлень: 530
  • Karma: +313/-262
  • Максим Куликовский
Андрей, на счет замкнутого круга не согласен.  Заграничные топы не едут потому что место сомнительное. Плюс до недавнего времени вообще никто не знал что эти соревнования существуют. Не хочется снова поднимать эту тему, но я все же напомню что мы с начала года говорили о необходимости регистрации и рекламирования соревнований, иначе на них никто не поедет. Спортсмены планируют свои соревы в Январе-Феврале. Исходя из того что обьявлено на ЭйрТрибуне, Лайвтрейе и на портале ФАИ, едут также в известные места где были раньше и им понравилось. Если эти критерии не выполняются и ЧУ регистрируется в календарях только в начале лета то никаких ТОПов к нам приезжать не будет.
Еще раз о погоде. Напомню содержание ссылки на расчеты Игоря Шаталова за 12й год - спортсмены рассчитывают получить в среднем определенное количество дней. Средний показатель на Боржаве не очень хороший.  И это тоже аргумент для топов не ехать в такое место. Некоторые странные результаты по таскам говорят что погода была эээ "странная", лотерейная.


Топы едут соревноваться с топами, им тоже нужен рейтинг и интересные гонки. Дима упомянул наличие в Крушево пилотов из первой мировой сотни и это тоже серьезный аргумент, возможность обогнать Михала Герлаха (28 позиция в ФАИ) - дорогого стоит. Да даже попытаться финишировать с минимапьным от него отставанием.  Четыре финиша подряд в Крушево в гонке против таких пилотов дают неоценимый опыт, которого,  пока что, к сожалению, на Боржаве не получить. Считаю что ситуацию можно изменить если попробовать проводить ЧУ в Словении, Италии или Македонии.

На счет чемпионов которые не поехали вообще никуда - Андрей :),  ты что-то совсем не то написал. Обида на человека который по своим личным причинам не поехал на соревнования? Сори, но не это не серьезно :).
« Останнє редагування: Серпень 08, 2017, 12:12:53 від MagnusX »

Offline Ozz

  • Андрій Когут
  • Hero Member
  • Повідомлень: 1547
  • Karma: +668/-711
  • SC Space
Та нема обіди  :)
Я просто за те щоб укр. топи їздили на ЧУ, (в т.ч. чемпіони), навіть якщо по їх міркам він поки відстає від закордонних змагань.
Це був би їх вклад в розвиток спорту.

Орг питання можна довести до ідеалу, але я так розумію аргумент стабільності погоди буде висіти завжди. З тим що робити?

Offline MagnusX

  • Hero Member
  • Повідомлень: 530
  • Karma: +313/-262
  • Максим Куликовский
Я просто за те щоб укр. топи їздили на ЧУ, (в т.ч. чемпіони), навіть якщо по їх міркам він поки відстає від закордонних змагань.
Це був би їх вклад в розвиток спорту.
Андрей :). У чемпионов тоже короткий отпуск. Спортсменам которые серьезно относятся к спорту, нужно летать хотя бы 3-4 соревнований в год. Лучше 5-6. Хорошего уровня соревнований, с сильными соперниками. Чтобы получать высокие рейтинги, 4 из которых идут в общий рейтинг пилота, а рейтинг четырех лучших складывается в рейтинг страны, от которого зависят квоты на лучших международных соревнованиях.  Неделя потраченная на КК с одним таском это как ножом по я...м, учитывая что таких возможностей у человека в году от силы 3-4. Тех кто приезжает на Боржаву душевно потусоваться с друзьями - это устраивает, но спорсменов - нет.

Орг питання можна довести до ідеалу, але я так розумію аргумент стабільності погоди буде висіти завжди. З тим що робити?
Я уже дважды писал - переносить соревнования в более стабильные места, как делают очень многие страны. Есть Италия, Словения, Македония, Болгария, Португалия, Испания. Например в Португалию сейчас будет открыт новый рейс Виззейра, перелет будет достаточно дешевым, дешевле даже чем в Македонию.

Offline BAD

  • Sr. Member
  • Повідомлень: 436
  • Karma: +64/-22
  • Дмитрий
Андрій, є позиції, на які організатори ніяк не можуть вплинути. Погода, інфраструктура місця проведення. Тому на даний момент, як на мене, рівень змагань на Боржаві майже досяг максимуму з можливого. Ще є тільки побажання до інформаційної складової підготовки до змагань. По решті - це об'єктивно зовнішньо обмежений рівень.

Деякі місця, наприклад, в Словакії, Румунії, не змогли розвинутись саме через такі обмеження.

Offline Ozz

  • Андрій Когут
  • Hero Member
  • Повідомлень: 1547
  • Karma: +668/-711
  • SC Space
У чемпионов тоже короткий отпуск.
Якщо робота заважає польотам - то ну її нафіг ту роботу (С) Конфуцій

Кароче топи, у вас є майже рік часу шоб спригнути на фріланс  ;D

Offline MagnusX

  • Hero Member
  • Повідомлень: 530
  • Karma: +313/-262
  • Максим Куликовский
Кароче топи, у вас є майже рік часу шоб спригнути на фріланс  ;D
Мы над этим работаем :)

Offline _Андрей_

  • Кучера Андрей 066-618-13-84
  • Hero Member
  • Повідомлень: 528
  • Karma: +89/-22
  • ZENO
Кароче топи, у вас є майже рік часу шоб спригнути на фріланс  ;D
А у организаторів майже рік, щоб подумати чи не провести ЧУ у новому місці :)

Offline Василь

  • Sr. Member
  • Повідомлень: 460
  • Karma: +143/-27
Наприклад в Кагарлику  buchon  ukraine погода льотна завжди! Залишилось тільки гірку змайструвати :smile50:
Там, де закінчується земля, життя тільки розпочинається!
095 430 67 20